| iwannabeperfect a întrebat:

Stiti vreaun balsam nutritiv pentru par antispicuire,
stralucire &hidratare care sa inlocuiasca o masca de par. vreau unul cu adevarat bun, mai ales antispicuire.

funda**

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnonimaOk a răspuns:

Balsamul de la Garnier este dupa parerea mea foarte bun. Eu folosesc si sunt multumita de aspectul parului meu. Am mai incercat si de asemenea consider ca sunt bune cele de la wash & go, pantene. In orice caz, pentru a nu avea parul spicuit ar fi bine sa iti faci si masti de par desi probabil nu iti place sau iti este incomod sau pur si simplu nu ai chef ca mine ^.^. O data pe luna nu ar strica, daca e mai grav o data la 2 - 3 saptamani sau cum vrei tu. Uleiul de ricin este de asemenea foarte benefic. Si mai este important sa nu il supui prea des aparatelor de coafat sau uscat care il pot arde gen uscator, placa, ondulator, diverse perii etc. adica maxim o data pe saptamana sau fie si de 2 ori dar nu mai mult! In orice caz, la fete parul trebuie tuns periodic pentru ca nu prea ai ce sa faci daca uneori creste aiurea si se spicuieste... nu foarte scurt, macar varfurile. Cand te tunzi, parul se regenereaza. Sper sa te fi ajutat!

| iwannabeperfect explică (pentru AnonimaOk):

Cat costa balsamul de la garnier, unde il gasesc, cati ml are si pentru ce tip de par este?

| AnonimaOk a răspuns (pentru iwannabeperfect):

Pai gasesti astfel de produse in magazine specializate pe produse de par si cosmetice, la firme gen avon si oriflame e posibil dar ma indoiesc, in supermarketuri gen kaufland sau carrefour, online sau chiar in unele farmacii. Eu am cumparat de la carrefour si kaufland de obicei.
Daca vrei online sau ca sa iti faci o idee uite aici :

http://www.shopmania.ro/......l-11514532

http://www.cumparaieftin.ro/......ne-200-ml/

Eu pe al doilea il am :) dar l-am cumparat cu 20 lei de la carrefour parca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici,
http://sanatate.acasa.ro/......r-791.html
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Iti recomand samponul KALLOS.
Poti pune cu generozitate ca este ieftin dar foarte bun si de calitate!

http://1001cosmetice.allshops.ro/......IONAL.html

10 lei -1000ml
Chiar scrie pe el ca este antidespicare/antispicuire!

Pa-pa

| iwannabeperfect explică (pentru anonim_4396):

Unde il gasesc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru iwannabeperfect):

Il gasesti si online. dar il poti gasi si in magazine de cosmetice sau magazine mixte, saloane (cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la diferite saloane si sa le intrebi daca au, iit vor baga pe gat altele "profesionale" la 100 de lei dar tu mentine-ti ideea ca doresti de la kallos) si ma anunti daca ai gasit! :*

| mirelu a răspuns:

Buna, eu folosesc un balsam dar si o masca pentru par. Mai trebuie si un supliment alimentar cu biotina care sa intareasca firul de par si poate si un ser pentru scalp. Cu adevarat bune si eficiente sunt produsele Satinique. Daca vrei sa le vezi, spune-mi. Pup