| SkivoRo000 a întrebat:

Stiti vreo masca facuta in casa pentru par gras si încurcat?

Răspuns Apreciat de Editori
| Aasdfghj a răspuns:

S-ar putea ca parul tau sa se incurce pentru ca varfurile sunt deteriorate. Poti sa faci o masca cu ulei de masline si ulei de cocos pe care sa o aplici doar pe varfuri. O lasi sa actioneze cateva minute dupa care iti speli parul. Pentru scalp cu tendinta de ingrasare poti sa incerci un sampon special. Poti incerca de la L`oreal.

1 răspuns:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu-ți recomand măști dacă ai părul gras, mai ales cu uleiuri.
Îți recomand să-l speli rar, cam la 4 zile, și să folosești un șampon antiseboreic.