| nicooo a întrebat:

Am foarte multe cosuri pe fata si un ten oribil de gras la doar 12 ani. Recomandat-mi va rog frumos, o masca de fata care sa imi fie de ajutor in combaterea cosurilor din ingrediente naturale. facuta in casa vreau. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darkeyes a răspuns:

In primul rand mierea.Aceasta folosita singura sau in combinatie cu alte ingrediente naturale, mierea face minuni m=pentru ten deoarece il hidrateaza si il improspateaza. Mai mult, datorita proprietatilor sale antibacteriene este un excelent remediu impotriva cosurilor.
Masca cu drojdie:
Amesteca bine un varf de cutit de drojdie cu 1 lingura de miere si 2 linguri de iaurt natural, aplica pe fata si las`o sa actioneze 20 de min, apoi clateste fata cu apa calduta.In loc de iaurt se poate fol. smantana.Se poate adauca 1/2 suc de lamaie.

Masca cu fructe/legume:
Dupa preferinta aplica pe fata proaspat spalata jumatate de banana sau un kiwi pasat ori felii de portocala sau de grepfrut. Lasa`le 15 min pe fata si clateste`te cu apa calduta.

Cam astea sunt insa nu uita sa te obisnuiesti sa folosesti mastile naturale deoarece efectele nu sunt numai cele vizibile imediat ci mai ales pe termen lung.
Pa`pa!:*

5 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Http://anka-flame.iblogger.org/? tag=ten
Poate te ajuta.

Răspuns utilizator avertizat
| gabriela a răspuns:

Bagi palmele ude in malai si freci fata uda... apoi speli cu apa! zilnic! Este ieftin si-ti faci fata de catifea! garantat! (freci usor... 2- minute ) Astept raspuns la 7 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

si eu am dezastrul asta pe fata de la varsta de 12 ani si nu mai stiu ce sa fac si cum sa scap am 17 ani an momentul de fata am ancercat multe si tot nu a avut rezultate dar daca aveti ceva tratament va rog frumos sa ma ajutati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste masca de fata scrisa de darkeyes face minuni!