| BiuL a întrebat:

Stiti vreun sampon sau tratament pentru ingrosarea firului de par? Eu am parul foarte subtire, moale si fin si coafeza a zis sa-mi iau elseve sa il mai ingroase dar am uitat exact de care...

10 răspunsuri:
| mary4048 a răspuns:

Aceeasi problema o are si una din fetele mele si stiu cat de stresanta poate fi.A incercat tot felul de chestii si nu a rezolvat inca problema..Desi a facut o multime de analize in afara de testosteron marit nu a gasit nimic in neregula.Se pare ca buba poate fi pe sistem nervos din cauza stresului...ma gandesc de asemenea si la curele de slabire la care s-a supus..Cand va veni in tara la vara, vreau s-o duc la un doctor endocrinolon bun si poate reusim sa avem ceva rezultate. Daca te deranjeaza aspectul parului tau in general, pana la rezolvarea problemei poti folosi nano fibre care dau volum(le gasesti pe net, eu am comandat online si sunt seriosi).Iti doresc bafta in rezolvarea problemei!

| BiuL explică (pentru mary4048):

Multumesc frumos pentru raspuns, dar pe mine nu ma deranjeaza neaparat, adica imi place ca e fin si moale, si e stralucitor, ca e foarte subtire asta e, nu prea sta daca-l fac ondulat sau cumva dar atata bai sa fie. mie mi-a zis coafeza ca e subtire si sa-mi iau ceva sampon pentru asta si de aceea m-am ineteresat. nu cred ca e din cauze medicale pentru ca toata viata l-am avut asa, ba chiar s-a mai ingrosat in ultimii ani, fata de generala cand imi iesea o codita cat un deget laughing acum e mult mai bine.

| mary4048 a răspuns (pentru BiuL):

Ar mai fi solutiile babesti...si tincturile de la plafar..succes!

| BiuL explică (pentru mary4048):

Multumesc frumos! sanatate fiicei si dumnevoastra!

| Hermaniona a răspuns:

Eu nu prea am incredere in samponuri pentru ingrosarea firului de par dar elseve e destul de bun
poti incerca masti facute in casa, sunt eficiente:
http://www.google.ro/......http?/url

| BiuL explică (pentru Hermaniona):

Merci frumos pentru raspuns

| Puficilika a răspuns:

Elseve este foarte bun, m-a ajutat si pe mine.

| BiuL explică (pentru Puficilika):

Multumesc pentru raspuns. dar nu stii care anume? sunt foarte multe tipuri de sampon in gama elseve si nu mai tin minte de care a zis.

| Puficilika a răspuns:

Cuplacere! happy

| Smerenia_Smerenia_1970 a răspuns:

Si al meu e la fel, eu pun putin coniac in balsam si e bine sa-l limpezesti cu apa mai rece- evident nu scalpul- parul cat poti...