| elena_6631 a întrebat:

Sunt cu un baiat de o saptamana si nu-mi prea place cum se imbraca, adica poarta tricouri mulate si parca are o tenta de cocalar. Cum sa'l cinving sa nu le mai poarte? i-am zis ca nu-i plac dar el nu intelege ca sunt de cocalari.

Răspuns Câştigător
| Acvila a răspuns:

Cumpara-i u un tricou pe gustul tau. O sa vezi ca il va purta pentru simplul fapt ca e de la tinehappy

13 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Daca iti place cu adevarat de el nu ar trebui sa-l schimbi. Pune-te in locul lui, daca tie ti-ar spune ca nu ii place cum te imbraci, te-ai schimba pentru el? gandeste-te si la aspectul asta, si nu mai fi egoista.winking

| elena_6631 explică:

Nam cum sa'l iubesc dupa o saptamana, si imi place felul lui de a fi. Ok am priceput ca n-am facut bine ca am reactionat asa, dar nu mai dati cu pietre in mine fratilor ca am inteles ca am gresit. am zis ca are tenta de cocalar, nu asculta manele, nu poarta lanturi de aur, si nici nu are gesturile unui cocalar. Doar asta era mica problema.

mira
| mira a răspuns:

Nu interveni brutal in viata lui.Nu-ti impune gusturile.Pe ale lui poti sa le modelezi treptat fara a-i incalca libertatea.

| bianca a răspuns:

Daca il iubesti il iubesti asa cum e el...

nu sa il schimbi la 180 de gradewinking

| thealchemist a răspuns:

Deci tu esti cu el de o saptamana si deja incerci sa-l schimbi?
daca nu-ti placea ceva la el de ce mai esti cu el, ca nu poti spune ca stilul lui te-a luat prin surprindere. cine e el pentru tine, un experiment de a transforma omul obisnuit, cu defecte, in barbatul perfect?

| dhraqull a răspuns:

Acum sa facem o diferenta: poarta tricouri stramte sau tricouri care ii vin? Daca nu te imbraci cu tricouri xxl nu esti neaparat cocalar.Si daca il consideri cocalar de ce mai stai cu el?

| Quiss a răspuns:

Nu da nimeni cu pietre, dar o saptamana e cam putin timp ca sa incepi sa-ti impui parerile tale in materie de vestimentatia lui.
Si btw, doar pentru ca poarta mulat, nu inseamna ca e cocalar. Eu una ador baietii cu haine mai mulate [sa le stea si bine], arata mult prea hot.

| AaNyRaA a răspuns:

Bay sincer nu nu ai nici un drept sa intrii assa peste el ca sa zic asa se imbraka cum vrea si sa stii ca multi baieti poarta trikouri mulate pentru ca se poarta si patalonii strimti se parta ma refer in kazul baietilor stii deci nu vad nimic raw in faptul ca poarta trikouri mulatewinking dar ca sa-ti placa si tie incearca ori sa te obisnuiesti u cu el daca tii la el cu adevarath ori daca nu idem dede kautati altul dar nu cred ca o sa gasesti vreun baiat care sa faca ce vrei uwinking asa ca mai gandeste-te

| dsada a răspuns:

Hey fato! daca iubesti un baiat nu ti cont cum se inbraca! u il iubesti sau dc mai stai cu el? daca lui asa ii place lasa-l in pace. ce-ar fi sa iti zica si tie fate verde in cap ca mie asa imi place? lasa in pace daca nu iti place cum se inbraca. ia-ti alt baiat( unu ce se inbraca mai bine)

| WohooAmTreiFunde a răspuns:

Spune-i ca daca mai poarta in continuare tricouri mulate s-ar putea sa atraga si barbati si s-ar putea trezi fetita unui boxer [sau ceva de genu]
Spune-i ca i-ai rapit parintii iar daca nu poarta ce vrei tu nu o sa-i mai vada.
Vopseste-i toata lenjeria in roz ca pedeapsa ca nu te asculta.
Spune-i ca si asa nu mai are mult ca in 2012 vine sarsitul lumii, macar pana atunci sa-ti indeplineasca cateva pofte.
Ii faci u un cadou un tricou mai cum iti place tie. Ar trebui sa-l poarte din moment ce ii cadou...
Etc. etc.

| lastman024 a răspuns:

Daca nu iti place de el de ce mai stai cu el? si daca poarta tricou mulat ce? numai cocalarii au tricouri mulate?

| lastman024 a răspuns:

Scz aca zic, dar esti genul de prietena pe care nu prea vrea sa o aiba vreun baiat. baietii urasc sa intrii in viata lor si sa faci din el ceea ce iti place tie. daca vrei sa ai relatii de lunga durata nu il pune sa faca cum vrei tu, adica poti sa ii zici : stii ma supara faptul ca te scobesti in nas. adica motive reale.

| gyovany1313 a răspuns:

Daca i-ai explicat si n intelege ori ii iei un tricoou pe gustul tau ( pe care il va purta pentru simplu fapt ca e de la tine) ori il lasi, pentru ca daca nu iti place cum se ibraca, inseamna ca ti-e rusine cu el.