| Sara2 a întrebat:

Sunt la dieta azi e a 15 zi de dar imi vine sa mananc incontinuu, tot timpul imi e gandul la mancare, mai ales seara, as manca numai friptura cu cartofi prajiti in fiecare zi, inaine sa incep dieta nu lipsea din meniul meu, am reusit in 2 saptamana sa dau jos 2 kg si 300 grame, nu e cam putin? crying a fost vb de prea mult chin, ce sa fac sa uit de mancare?
p. s. fac si sport

7 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună!
Se zice că dacă ții un regim sănătos, ar trebui să slăbești 500 de grame pe săptămână, deci e bine cât ai slăbit până acum.
E normal să îți dorești tocmai ce nu ai voie.
Ca să nu te mai gândești la mâncare cel mai bun lucru pe care l-ai putea face ar fi să-ți găsești altceva de făcut...alt subiect de gândire.
Găsește-ți un hobby! big grin
Succes!
O zi bună!

| Ramo80 a răspuns:

Este normal ca atunci cand stii ca ceva ti-e interzis, chiar acel ceva sa-l vrei! happy Nu e putin cat ai slabit, cam asa e normal sa slabesti, probabil ca nu te infometezi ci mananci normal dar fara alimentele interzise in diete, prajeli dulciuri, care, e adevarat, fac dieta cam grea! Felicitari pentru ambitia ta!

Răspuns utilizator avertizat
| afrodita3333 a răspuns:

Eu zic sa te apuci sa citesti ceva in legatura cu dietele pe net sau sa te uiti la niste fete/baieti care au kg pe care vrei sa le ai tu sau la niste haine pe care ai vrea sa le pori si nu poti acum din cauza kg, ai sa vezi ca o sa te ajure, e pacat sa renunti acum.Si eu sunt la dieta si ma motiveaza foarte tare asta http://www.youtube.com/watch?v=4w9wLwli6t0 daca esti fasa s-ar putea sa functioneje si latine :))

| aLL3xandra97 a răspuns:

Te inteleg foarte bine. Eu de 4 sapatamani sunt la dieta. La inceput e foarte greu dar dupa aia ai sa te obisnuiesti. Atunci cand ti-e foame incearca sa faci ceva ce-ti atrage atentia si ai sa uiti de mancare.Eu asa am reusit. Nu e putin 2kg si 300g. Trebuie sa slabesti incept incept. Nu e bine sa slabesti mult deodata.
Tine-o tot asa! Succesc in continuare!

| alex556 a răspuns:

Tine-o tot asa pana ajungi la o greutate normala inaltimi tale! Bafta!winking

| jokerradu a răspuns:

Nu te descuraja...e bine