| LaviniuA a întrebat:

Sunt singura căreia ii e sila sa isi facă scrub? Mi-am făcut azi-noapte și era sa ma ia somnu. Nici nu îmi mai amintesc când a fost ultima data… acu mai trebuie spălată și cada laughing

p.s. dacă n-ati auzit de asa ceva: scrub e atunci când te freci cu buretele / lufa și gel de dus pe corp laughing

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, eu ma frec smilgherul si daca nu se ia bine jegul dau cu dalta.

| SilentRain a răspuns:

Mda,aparent și acutul de-a face baie în sine este dezgustător

| Simpatic a răspuns:

Eu stiu ca acest Scrub este scrub facial si corporal si de cele mai multe ori desemneaza un procedeu cu substante chimice sa-i spunem, prin care se indeparteaza impuritati prin exfolierea pielii.

Ceea ce numesti tu in schimb scrub eu numesc duš, care implica si spalatul cu buretele happy

| LaviniuA explică (pentru Simpatic):

Aia ce zici tu, eu ii zic peeling chimic.
Scrubul meu e acel procedeu complex de frecare a pielii cu burete și gel.

| LaviniuA explică (pentru SilentRain):

Pai ce credeai ca e ca-n filme?

| carevaescu a răspuns:

Eu sper ca da, esti singura. Sper din suflet ca oamenii sa faca dus aproape zilnic.

| Freya1 a răspuns (pentru SilentRain):

Nu ai văzut ca în viitor nu mai fac oamenii nici sex, fac de la distanta printr-o casca sa nu se atingă și sa își de-a bacterii.Isi stimulează doar creierul.
Copii se fabrica la comanda în incubatoare.Praful îl șterg robotii.
Si noi uitam ca ne spalam la lighean cu săpun de casa pana ne ardea pielea.Acum facem "scrub".Sau cel puțin invatam cuvinte noi pe care sa le folosim pe internet, nu mai spunem ca "țărani" ca ne spalam cu burtele și gelul de dus, spunem ca ne exfoliem.

| AndreaDanci a răspuns:

Ala nu e scurb. Scrubul se face cu substante abrazive, cum e zaharul sau cafeaua. Tie iti e doar lene sa te speli.

| Simpatic a răspuns (pentru Freya1):

Eu nu as vrea ca robotii sa inlocuiasca prea curand oamenii, nu am mai avea situatii de genul asta : https://www.youtube.com/watch?v=4zikdzKOMp8 (atentie, continut explicit)

| Sophieka a răspuns:

Pai si cat scrub ai folosit sau de ce nu ai clatit cada de spui ca trebuie acum sa o speli? Nu trebuie sa aplici mult si nu e un lucru neaparat necesar mai ales daca nu iti place...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreaDanci):

Nici incaltarile nu si le spala zicea la o intrebare ca ii e sila sa puna cadouri de mos nicolae in ele ca sunt imputite ghetele ca dupa parerea ei nu isi spala nimeni incaltamintea inauntru rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DracuIa):

Banuiesc ca in papuci ti piciorul curat

| Yuoia a răspuns:

Daaaa, esti singura careia ii este sila sa se spele.
Ma intreb cand te-ai spalat ultima data de a ramas atata mizerie pe cada.
Lasa-ne cu scrubul, scrobul si alte 'mericanisme. Toti ne frecam cu buretele cand facem baie sau dus. Indiferent ca folosim sapunul sau gelul de dus.

| LaviniuA explică (pentru DracuIa):

Ești de-al meu. Pont: da-i cu parfum in loc sa ii schimbi laughing

Răspuns utilizator avertizat
| SilentRain a răspuns (pentru LaviniuA):

WoW suna complicat și dureros

| iulia0514 a răspuns:

De ce să-mi fie silă sa ma spăl? rolling on the floorDoamne ferește asa ceva nu am mai auzit până acum

| adorbanii a răspuns:

Spală-te

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LaviniuA):

Exact. Un procedeu ce are loc in urma calculelor puse intr-o ecuatie diferentiala pentru a descoperi timpul si forta de frecare necesare.

| Alla77 a răspuns (pentru LaviniuA):

Ce zici tu se numeste ca TE SPELI.
Scrubul este metoda prin care indepartezi celulele moarte de la nivelul pielii cu ajutorul unui produs putin abraziv: scub cu zat de cafea, zcrub cu zahar etc.

| dullcat a răspuns:

Mie imi place sa-mi fac scrub cu zat de cafea (cel ramas dupa ce am infuzat cafeaua, lasat la uscat) sau faina de malai si ceai. La cafea chiar trebuie sa speli cada foarte bine. laughing Poti amesteca din acestea cu gelul de dus si iese genial, inclusiv zahar, doar ca acela se topeste repede.In acest mod nu mai trebuie sa dai banii pe produse inutile din comert. Win win.