| UNICOO a întrebat:

Termenul de HairStylist in romana ar insemna Frizer sau Frizer Stylist?
Doresc sa stiu daca HairStylist are legatura cu Coafor Stylist ....in unele cazuri le cumprinde pe am2 in altele cica se refera la frizer si in alte cazuri la coafor. Voi ce credeti?

1 răspuns:
| funnnyman32 a răspuns:

Salut! Din cate stiu eu, un HairStylist face mai multe fata de un frizer care doar tunde. Sunt si barbati care depasesc femeile in meseria asta happy Frizeru e altceva ce vezi tu la frizerie cand te duci sa tunzi, oriunde exista un sef/sefa care face mai bine ca ei, si normal te tunzi la el/ea.
HairStylist-> obiective mai multe nu ai vazut si tu vedetele astea mondene care se duc la hairstylist? nu ai vazut la televizor si tu ca le face machiaje, coafuri, tot felul. bafta!