| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Cam cat castiga un frizer (hairstylist) in strainatate?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un salariu foarte mic, asta vad si eu la frizeriile din jur.
Daca un tuns la barbati este $20 si la femei $30 cat crezi ca-i ramane lui, mai ales ca-i angajat si din banii aia se platesc chiria frizeriei, electricitatea, apa, salariile lui si ale sefilor, contabilei samd.

| Catrice a răspuns:

$10-$100 pe zi... cam ca și unu' din romanica care se pricepe sau nu.

| Frank51 a răspuns:

Depinde ce fel de hairstylist, unii castiga foarte bine altii doar cat sa nu moara de foame, exact ca si aici in Romania.

Ca si aproximatie, inmultesti suma de aici din Romania cu 4, daca aici unul castiga 10 lei la fiecare tuns, afara castiga 40 de lei samd.