| denyysa a întrebat:

Ti-ai face vreodata operatii estetice? cam ce ai vrea sa schimbi la tine?

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Am mai spus. Nas si sani. (La glandele mamare tot trag nadejde ca poate se mai dezvolta in timp worried) Deocamdata ma simt bine cu mine, dar daca as simti nevoia, mi-as face operatie estetica intr-o zi. Daca m-ar face sa am mai multa incredere in mine.

Insa am in mod sigur sentimente nu prea bune indreptate spre cei care exagereaza si nu sunt niciodata multumiti de corpul lor. Aia nu e viata, e chin!

Oricum, cine ne iubeste, ne iubeste asa cum suntem, important e cum ne simtin noi in pielea noastra.

15 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Ei bine, orice om are calitati dar si defecte. Nu vreau sa spun ceva de genul (sunt perfecta).pentru ca nu e asa. La aspectul fizic nu as vrea sa schimb absolut nimic! As vrea sa imi fac o operatie estetica ca sa fiu mai severa. .pentru ca...eu sunt darnica si cu persoanele care cred ca isi bat joc de mine! Dar realizez ca asa operatie nu exista.si chiar daca ar exista.nu mi-as face-o! Cu timpul ma maturizez, doar am timp...ca am 14 ani! Si stiu ca dupa o operatie estetica pot sa existe si accidente...sa ai ceva... vreo boala si sa patesti ceva prin timpul operatiei, sau dupa sa ai greseli la corp (in interior)... a aratat la stiri un asemenea caz...ca o femeie si-a rupt osul din greseala doctorilor in operatie. Dar nici nu cred ca ar trebui sa existe aceasta operatie, deoarece omul trebuie sa se multumeasca asa cum este la exterior, pentru ca exteriorul nu este foarte important! La interior trebuie sa te intereseze cum esti! Nobody's perfect-nimeni nu-i perfect...si chiar daca ar fi, cu siguranta s-ar schimba cu timpul si nu ar mai exista un om perfect! Orice om se schimba cu timpul.fizic,psihic.in orice fel!

| alexa a răspuns:

Nu mi.as schimba nimic la corpul meu, in primul rand pentru ca ma multumesc de felul in care arat(poate fesele un pic mai marilaughing, dar cum mama natura nu m. a inzestrat asta e).
in al doilea rand pentru ca mi. e frica de durere si pentru ca am auzit ca exista foarte multe efecte negative dupa o asemenea operatie

si oricum sunt contra acestor operatii.as accepta asa ceva doar in cazuri extreme

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Oamenii din jur. Crezi ca se pot "estetiza"?
Sa nu se simta nimeni jignit: vorbesc despre cei care care nu au pic de bun simt!
Evident, vorbeste orgoliul din mine smug

| Farcas a răspuns:

Eu nu as vrea sa schimb nimic la mine.nu ca mas considera perfecta, pentru ca, chiar nu`s, nimeni nu e, doar ca ma accept asa cum sunt, cu defecte si calitatzi. Operatii estetice nu mi-as face la nimic, ce imi doresc de mult e sa`mi fac epilare definitiva(ma rog pe 5-6-7 ani, cat o fi). Insa acum cum e criza, mai asteptambig grin

| Silvia a răspuns:

Nimic! sunt perfectalaughing
nu st perfecta dar daca asa m`a lasat Dumnezeu dc sa vreau eu sa ma schimb?thinking

| Lorenyk a răspuns:

Chiar la anul ma operez. cand implinesc 18 ani. am nasul putin stramb, din cauza unei operatii pe care am facut-o cand eram mica, iar baoietii din jur sunt destul de rai din cauza asta si fac mereu ironii pe seama mea. sunt convinsa ca dupa ce o sa rezolv aceasta problema o sa ma simt mult mai impacata cu mine.

| Chocolate a răspuns:

Da...am facut o operatie estetica la mana, dar degeaba...am suferit un accident si mi-am taiat pielea si muschiul totul pana la os, am stat un an asa si cum sunt in crestere mi s-a inchis rana, mai greu si a crescut muschiul, a trebuit sa fac operatie estetica deoarece se vedea urat si ma mai si durea, am fost la un chirurg estetician specialist la cabinet cu plata unde am platit o groaza de baniI don't want to see...totul a fost in zadar, m-a operat...la inceput operatia parea sa arate bine, sa se vindece dar, A AJUNS EXACT CA INAINTE SA O OPEREZ, dezastruos...si ma doare de imi pica plombele, la schimbarile de vreme, cand ma atince cineva in locul ala doare de numa, trebuie sa port o banderola speciala pe ea ca sa nu am dureri...
nu merita operatiile estetile, durere si pierdere de bani... sper doar cand nu voi mai fi in crestere sa mi se albeasca operatia pentru ca este rosie si destul de urata si mare pe piele vizibila...ASTEA SUNT OPERATIILE ESTETICE...si dor de numa...si MICHAEL JACKSON cate operatii a avut, vreo 50:-J...degeabahappy... purta costume speciale sai reduca dureriile la schimbarile de vreme si la frig...nu merita...invatati din experienta mea, a lui M. J sau a altora...winking

| Me,myself & I a răspuns:

Sincer nu mi-as face operatii estetice, ma multumesc asa cum m-a lasat Dumnezeu, mi se par cam neortodoxe metodele astea si e mai bine sa fii naturala.

| alma a răspuns:

Nu, si nu pentru ca sunt perfecta dar eu ma accept asa cum sunt. O seara buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am nasul operat si singurul meu regret este ca nu mi-am facut operatia mai devreme. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar esti foarte hada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.nu as schimba nimic.asa santem facuti de d zeu.astea sunt fite

| parishot a răspuns:

Da! o sa vi se para ciudat vreau sa arat ca paris hilton!

| parishot a răspuns:

Vreau sa arat ca paris hilton

| rahelyta_3676 a răspuns:

As dori sa fac cumva sa nu mai am solduri si am burta am incercat sa fac ceva cura dar este prea grea pentru mine