| madaa a întrebat:

Tinctura de propolis este buna si ca si masca?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Categoric nu, fiindca pateaza pielea, o face portocalie. Cel mult o poti aplica cu ajutorul unui betigas cu vata strict pe cos, seara inainte de culcare.

7 răspunsuri:
| Winniee a răspuns:

Dintre cele mai eficiente masti pentru frumusetea intregii pieli, nu doar a tenului, sunt cele cu propolis, acesta fiind bogat in vitamine si nutrienti astfel incat celulele epidermei sa primeasca toti nutrienii de care au nevoie.

Deci da!

Verisoara mea a incercat si i sau parut bune.
Cateva dintre ele(avand toate tinctura de propolis chiar daca nu este specificat):
Masca 1 cu avocado si banana
Masca 2 cu mar si miere
Masca 3 cu portocale si plante medicinale
Masca 4 cu caimac si laptisor de matca
Masca 5 cu tarate si ulei de masline

Pt. detalii:
http://www.kidz.ro/......nului.html

| TheLoveDoctor a răspuns:

Tinctura de propolis si mibazon (unguent pe care il gasiti numai la farmaciile veterinare) foarte bune in combinatie iar dupa 2-3 saptamani nu mai ai nici un cos si tenul foarte neted.

| TheLoveDoctor a răspuns:

Dupa ce se spala fata se da cu tinctura de propolis care e o substanta lichida. aceasta usuca si dezinfecteaza, iar dupa aceea se aplica local mibazonul care e un unguent. cel mai bine ar fi sa se aplice seara inainte de culcare si sa se stearga dimineata. tratamentul dureaza 10 zile.

| mecfoy a răspuns:

Vezi si aici sugestiile pentru o masca din ingrediente naturale (contine propolis):
http://www.evenimentul.ro/articol/masca-de-miere-pentru2.html

| iuliana_5977 a răspuns:

Buna!
Nu prea cred, contine alcool. Poate badijonari locale, cum ar fi un cos sau ceva de genul asta, dar nu pe toata fata. Risti sa-ti arzi pielea. Parearea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit si sunt arsa toata pe fata! e groaznic

| leonardd a răspuns:

Nup nu este bun, nici mibazonul nu este bun imi dau de o saptamana si nici un efect