| TheRealA a întrebat:

Știți cumva o metodă eficientă de slăbit? E cam aiurea situația mea,am 1, 67 și 60kg, și aș vrea să slăbesc într-o lună cam 5 kg...

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Dar ce aiurea... Măi fetelor, nu vă mai creați probleme când nu aveți unele. Ești în limite, nu ești nici măcar plinuță. Fă sport să te tonifiezi, dar nu te „tortura" cu tot felul de diete pe care când le vei abandona, vei avea parte de efectul yoyo, adică vei pune mai mult decât ai slăbit.

| Georgesunteu a răspuns:

Ori vezi un trainer. Nu costa mult si te ajuta mult. Sau incearca sa mergi la sala o data pe zi si hidrateaza-te mult. Incearca sa stai departe de sucuri ca fanta sau coca cola sau fastfood. Mananca multe legume, fructe dar daca vrei sa pui si muschi mananca si proteine si carbohidrati( carne si paste/ paine). Nu uita mereu hidrateaza-te

| mar342 a răspuns:

Exista numeroase diete pe piata, si o poti alege pe cea pe care o preferi tu (dieta pe baza de carne, fructe de mare, legume). Cea mai populara este Dukan si cunosc cateva persoane care au slabit cu ea, dar e cam grea, insa sunt foarte multe diete, si carti despre acest lucru.
Cel mai important lucru de care nu foarte multa lume tine cont e ca pentru a slabi, nu este suficient sa tii dieta, trebuie neaparat sa faci si sport, si nu ma refer neaparat sa te duci sa alergi pe banda, poti sa incepi cu a alege scarile normale in loc de cele rulante sau scari in loc de lift, si din ce in ce mai mult dar nu neaparat de performanta, cat sa faci intr-un mod constant.