| Lulu55 a întrebat:

Știți un calculator pentru mărimea sutienului bun? Vreau sa îmi fac o rochiță și îmi trebuie mărimea la sutien.Eu nu port sutiene sau daca port port sport și unde am căutat găsesc rezultate diferite.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca mergi la croitorie e datoria persoanei de acolo sa iti ia masuratorile.

Poti incerca calculatorul asta.
https://www.uniconflenjerie.ro/calculator-talie/

| Freya1 a răspuns:

Eu nu prea știu cum sa îmi găsesc mărimea la sutien fără sa port.Ca mărimile difer de la o tara la alta.
Am 90 la bust, dar la unele îți scrie după cupa (A, D etc) iar la altele după mărime (46/80...etc).Trebuie măcar sa probezi.
Plus ca la rochie nu cred ca are vreo legătură mărimea sutienului. Poate sa iti masori bustul.

Răspuns utilizator avertizat