| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am cumparat o oja si nu pot sa o deschid. Stie cineva cum pot sa o deschid? Am incercat si eu si mama si nu a reusit niciuna dintre noi...

19 răspunsuri:
| asya a răspuns:

Cere ajutorul unui barbat.Au mai multa forta(din pacate) si daca nu reusesti, du-o la magazin si spune-i sa ti-o schimbe.Au aceasta obligatie...

| midnight a răspuns:

Da-i lu taicatu,sau da-o cu putin a crema la baza capacului sau desfa-o folosind o carpa, sau poti sa pui ceva calld pe capac, asa o sa se dilate si o sa poti sa o deschizi mi usor

| Alice a răspuns:

Heiilaughing si mie mi s-a intamplat la fel. a mea e un verde deschis cu ceva gen turcoas. vezi ca e lipita de sticla. adica nu o mai fosta ca o sa ti se sparga si capacul tot lipit o sa fie. mai bine du-te la magazin si schimb`o:*

| Shawty a răspuns:

Pune'o putin la caldura pentru ca se dilata plasticul si se va deschide am avut si eu aceeasi problema cu o oja si am incalzit-o la flacara de la arzgaz si s-a deschis. Succes! (nu o tine prea mult sa nu se sparga) big grin

| andypandy_2709 a răspuns:

Pai poti sa o deschizi cu patentul, daca nu stii ce e ala intreab-o pe mamma ta, strangi bine si invarti...cp(daca nu merge nici asa spargeo)funda? vot?

| dumiali1998 a răspuns:

Dai cu acetona si lasa 2 min,, sterge apoi cu ceva capacu si apoi incerca cu un cutit sa impingi un pic, apoi deschide-o.

| lowfive a răspuns:

Pfffffrt lol

Răspuns utilizator avertizat
| DjSmoKEE a răspuns:

Cat de prost poti sa fii sa pui o asemenea intrebare?

| andrea_2949 a răspuns:

iei patentul si o desfaci.

| RoxyyEvidentt a răspuns:

Da cu un pic de acetona pe langa capac

| Cookieahjkekdn a răspuns:

Mai incearca ca o sa se deschida laughing
foloseste un prosop sau ceva daca nu ai facut asa deja
succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai incearca! Ori o dai la tatal tau care e mai fortos laughing! Pune un prosop pe capac si incearca sa o desfaci. Ori pune apa fierbinte pe capac ca sa se mai dezlipeasca. Multa bafta. Fundita? puppy dog eyes plss ca am numai 4 fundite.

| ēน a răspuns:

Deci. iaoo de capatul ojei tine-o deasupra capului si da taree cu ea in pamantt ass 1000%10 ce va deschidelaughing)

| Wrecked a răspuns:

Pai taie capacu cu ceva sau dao de perete sau crap-o si pune-o in altceva. eu asa as face

| oompaloompa a răspuns:

Bate oja im palma si ai sa vezi ca se va desface capacul

| andiflorescu a răspuns:

Incearca cu un patent, cleste, menghina sau bate in ea cu degetul cateva secunde si incearca pe urma

| unubunnnn a răspuns:

Tragi de capac pana ieserolling on the floor

| Serenaa1691 a răspuns:

Pui la baza capacului 2-3 gumite de bucatarie, cu care se leaga borcanele, in fine, si apoi desfaci. ^^