| RebecCa11 a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat Tinctura Castelani ma ajuta cineva sa imi explice cum trebuie folosita? big grin Cineva care a aplicato pe par daca se poate :d. Funda >big grin

Răspuns Câştigător
| Vornicu_Ionut_2000 a răspuns:

Sugerare :Buna! am incercat sa-mi fac niste suvite cu un fel de colorant /vopsea roz, de la Castelani, si da, au iesit destul de OK (si eu am parul saten ).Se vad destul de bine, zic eu big grin Se duce la 2-3 spalari.Eu mi l-am aplicat in felul urmator :
1. pui vopseaua intr-un bol. ( eu am pus-o aproape pe toata )
2. iti inmoi parul in solutie ( mi-am inmuiat doar varfurile, dar banuiesc ca poti sa tii-l faci pe tot, daca vrei )
apoi stai 2-3 minute, sa se puna cat de cat solutia pe par, dupa aceea iti tamponezi usor parul cu un prosop
3. apoi te speli pe cap ( daa, sa nu te speri daca vezi o gramada de roz pe acololaughing ) si te usuci.

Cam atat. La mine, cel putin, a dat niste rezultate chiar bunicele. :d Doar ca, toate bluzele mi le-am facut rozlaughing, dar asta cred ca depinde si de cat de bine este aplicat colorantul.

Daca esti interesata, il poti lua de la farmacie. Sincer, nu mai stiu cu cat mi l-am luat, dar vreo 4-5 lei trebuie sa fi fost. Culorile sunt roz, mov, si probabil si altele. Doar daca intrebi, nu-ti pot da un raspuns exact.
Sper ca te-am ajutat cu cv :*