| chocolatte a întrebat:

Top 10 articole vestimentare esentiale in garderoba unei femei?

6 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

1. O pereche de blugi
2. O rochie de seara/club
3. Pantofi cu toc
4. O poseta
5. Tricou
6. Maiou
7. O jacheta
8. O pereche de adidasi
9. Colanti
10. Lenjerie intima

| Alexa_3478 a răspuns:

Pai sunt:

1.Bijuterii:lantisoare,inele,bratari,bentite,clame...

2. Fustite

3.Rochite de plaja, elegante, club...

4.Topuri

5.Tricouri/Maieuri

6.Pantaloni:luni/scurti/3 sferturi

7.Pantofi/Adidasi/Balerini/Sandale/Cisme/Ghetute

8.Esarfe

9.Gegi/Sacouri/Hanorace/Haini:de blana, imitatie/Paltoane/Cojocele

10.Gentute,Posetute,Plicuri...

Ordinea nu este neaparat aceasta!

Sper ca am cuprins cam toata garderoba!

Daca ti. a placut,

Rasplateste.ma cu o fundita sau un folositor!winking

| Mar a răspuns:

1.Skinny jeans
2.Rochia de seara
3. Fusta pana la genunchi
4.Geaca piele
5.Bolero/sacou
6.Geanta
7.Camasa
8.Cizmele
9.Pantofii business
10.Esarfa

| happy_7964 a răspuns:

10. Un trenci sau o gecuta, sacou, palton, etc
9. O curea colorata lata sau subtire pentru a evidentia talia
8. O esarfa colorata pentru a da o pata de culoare oricarei tinute
7. O geanta incapatoare pentru zi
6. O geanta plic eleganta pentru seara
5. O camasa alba sau o bluza deosebita
4. O fusta pentru ca e femeie
3. O pereche de pantofi cu toc inalt din acelasi motiv
2. O pereche de blugi pentru ca ii poti purta aproape oriunde
1. Little black dress pentru ca te salveaza in orice situatie, si avantajeaza orice tip de silueta.

| BitchImfabulous a răspuns:

Camasa
In topul clasamentului se afla camasa. Bineinteles, alba. Purtata la facultate, la serviciu ori la o intalnire de afaceri, ea este o buna optiune atunci cand vrei sa te simti comod fara sa renunti la aerul elegant. Pentru un look casual sufleca manecile si lasa descheiati primii nasturi de sus.

Jeansii
Al doilea lucru de nelipsit sunt jeansii super sexy pe care ii scoti din sifonier de fiecare data cand ai ganduri mari. Cu o pereche de pantofi pe masura, gandurile se transforma in realitate cat ai zice „sexy"!

Rochia neagra
Cu siguranta, niciuna dintre noi nu a scapat de ingrijorarea de dinaintea unui eveniment la care trebuie sa fii la „patru ace". Si ce te scapa din incurcatura? O rochie neagra, simpla. Ca e nunta, botez sau pur si simplu o seara speciala, rochia neagra este cea mai buna optiune, deoarece te pune in valoare fara prea mari eforturi.

Pantofii rosii
Desi majoritatea dintre noi avem cel putin 5 perechi de pantofi, curatate periodic si asezate ordonat pe raftul pantofarului, nu putem sa omitem necesitatea imperioasa a unei perechi de pantofi stiletto. Cu tocul cat mai inalt si preferabil rosii.

Costum de baie dintr-o singura piesa
Chiar daca de obicei este asociat cu vara, un costum de baie dintr-o singura piesa este obligatoriu. Deux-pieces avem cu toate, de aceea unul intreg va fi cu siguranta apreciat in ambianta relaxanta de la piscina spa-ului la care iti alinti frumusetea. Daca alegi sa aduci pe plaja un aer hollywoodian, asorteaza-l cu o palarie cu boruri largi.

Tricoul, aliatul siluetei
Miscarea este necesara mentinerii siluetei. Nu-i de mirare ca designul incaltarilor, tricourilor sau costumelor sport sunt sezonier imbunatatite. in ciuda modei, un tricou polo nu-si va pierde niciodata din actualitate, de aceea intra cu succes in categoria produselor must have ale tuturor timpurilor.

Geanta XXL
Facand abstractie de frustrarea din momentele in care afara ploua, iar tu, fara umbrela, esti langa masina si cauti cu disperare cheile in geanta cat un sac si pe deasupra si fara fund, geanta supradimensionata este un element fara de care garderoba unei femei nu se numeste completa.

Tenisii
Sunt unele zile in care pur si simplu nu stii cu ce sa te mai imbraci. Ai cele mai mari sanse de izbanda atunci cand iti construiesti tinuta pornind de la un singur element. O pereche de tenisi sunt usor de asortat si o buna alegere cand nu stii cu ce sa incepi. incaltati la jeansi, la pantaloni lungi eleganti, scurti sau trei sferturi, te vor scoate din incurcatura de fiecare data cand imaginatia iti va fi pusa la incercare.

Trench-ul

Ultimul lucru din lista, insa nu si cel mai putin important, este trench-ul. Se potriveste cu usurinta oricarei tinute si este ideal pentru un look urban inspirat de orasul al carui puls il simti zi de zi.

| ladyL a răspuns:

1.rochia neagra
2. un sacou
3. o geanta supradimensionata
4.blugi
5.pantofi negri de lac
6. o camasa alba
7. un sutien adecvat
8. o pereche de pantaloni negri
9. o esarfa
10. o geaca din piele