| anonim_4396 a întrebat:

TPU, dar baietii care poarta cercei sunt gay? Mi-o zis un prieten ca un bărbăt adevărat nu poarta piercinguri, cercei, inele, cacaturi de-astea. Asa e?
Eu am 2 cercei gri in ambele urechi. Ii dau jos sau ce?
Ma simt cam prost acum laughing
Totuși am văzut mulți actori care poarta.

32 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sincer e cam feminim sa ai in ambele urechi, dar na e treaba ta

| sierra1 a răspuns:

Lasă-ți pretenul să zică ce vrea și tu la rândul tău, poartă ce vrei

| Freya1 a răspuns:

Te-au vazut cu vreun baiat de mana pe tine sau pe restul cu cercei? Ai apucaturi homosexuale tu sau restul baietilor de pe strada cu un pircing? Ai spus tu ca esti gay?
Daca raspunsul e nu la toate intrebarile atunci cred ca acel om trebuie sa isi tina parerea invechita si comunista pentru el.

| anamariarot a răspuns:

Și prietenul meu poartă; având în vedere sexul meu, bănuiesc că nu e gay laughing. Accesorizează-te după propriul plac.

| anonim_4396 explică (pentru anamariarot):

In ambele urechi?

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Are doi în aceeași ureche.

| HazelEyes77 a răspuns:

E o prostie evident sa cataloghezi pe cineva gay doar fiindca poarta unele accesorii si bijuterii. Nu te lasa influentat de ce debiteaza amicul tau.

| JackR a răspuns:

Asta este o tampenie! De-a lungul istoriei, barbatii erau cei care foloseau bijuterii, ca semn al pozitiei in cadrul tribului si mai tarziu in cadrul societatii. Cu cat mai multe si mai ostentative, cu ata barbatul era mai "barbat". Evolutia a facut ca portul bijuteriilor sa devina incomod, asa ca a fost lasat mai mult femeilor.

| Nilsson a răspuns:

Un barbat adevarat nu poarta prostii din astea.
Atentia exagerata asupra aspectului propriu duce in timp la o feminizare lenta si chiar la homosexualizare.
Si dupa aceea ei striga ca din gura de sarpe ca asa s-au nascut.

| TheDarkDragon a răspuns (pentru Nilsson):

Esti cam incuiat, ca sa nu folosesc alt termen... Faptul ca un baiat poarta cercel nu este atentie exagerata asupra aspectului propriu. Exact cum tie poate iti place sa porti un anumit tricou sau camasa, asa un baiat pur si simplu vrea sa poarte un cercel.Si nu duce nimic la homosexualizare, cu aia te nasti.

| Nilsson a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Tricoul indeplineste o functie, aceea de a te imbraca in primul rand.
Cercelul are doar rol decorativ.
Purtatul acestora era pana nu demult un obicei exclusiv feminin, a imita obiceiurile femeilor numai dovada de masculinitate nu e.
De unde stii ca homosexualitatea e innascuta, asa ai auzit? Ai verificat aceasta informatie?
Ps: politicos e sa ne abtinem de la jigniri

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Nilsson):

Daca nu raspundeai, filozof ramaneai si cu a ta prostie nu ne mai oripilai.

| TheDarkDragon a răspuns (pentru Nilsson):

De la simplul fapt ca porti un cercel pana la a deveni homosexual e un drum foarte lung, prietene.Inteleg ca opinia ta este ca barbatii nu ar trebui sa poarte cercei, si o respect, fiecare cu parerea lui.Dar nu sa spui ca barbatii care poarta cercei sau orice tip de bijuterie va deveni homosexual.Asta e cea mai mare prostie pe care am auzit-o.Precum a zis cineva mai jos, de-alungul istoriei barbatii purtau o gramada de bijuterii (cei bogati, bineinteles) unii inclusiv cercei.In Europa mai putin, dar asta nu conteaza. Faptul ca are un cercel/piercing/bratara/ orice tip de bijuterie nu a facut pe nimeni gay.Depinde si ce fel de accesorii ai si cum le porti.Dar in fine, crezi ce vrei.

| Nilsson a răspuns (pentru TheDarkDragon):

``.Dar nu sa spui ca barbatii care poarta cercei sau orice tip de bijuterie va deveni homosexual.``

Nu fac o regula generala din asta dar cei care adopta obiceiuri specifice preponderent femeilor in cultura in care traieste intra in categoria de risc.
Asa cum cineva care mananca chipsuri si bea cola in fiecare zi nu devine neaparat supraponderal, dar are mai multe sanse de a ajunge asa.

Iar purtatul cerceilor nu e o dovada de afirmare a personalitatii cum spun unii pe aici, din contra, e o dovada de lipsa a acesteia deoarece persoana in cauza cauta sa ii imite pe cei care poarta astfel de accesorii (actori, vedete, poate chiar prieteni din anturaj)

| PrintesaGumitaa a răspuns:

"Puicutele" adora cerceii, piercingurile si alte chestii la un bārbat laughingwinking lasa-i pe restul cu parerile lor invechite de mosi.

| PumpkinDoll a răspuns:

Nu,nu inseamna ca esti gay.Fiecare poarta ce si cum vrea.De ce sa te simti prost pentru ceea ce esti?

| BlueDark a răspuns:

Personal nu sunt in masura sa judec deciziile nimanui.E general valabil pentru toata lumea.Atata timp cat alegerile tale nu afecteaza pe nimeni (in mod negativ),atunci totul depinde doar de tine...
Insa chiar daca nu am dreptul sa judec,pot sa imi exprim opinia.
Cred ca un barbat nu ar trebui sa poarte asa ceva. Am vazut si eu multe celebritati cu piercinguri, dar sa stii ca nu sunt modele pentru fanii lor.
In spatele talentului care i-a adus in atentia publicului se afla,de cele mai multe ori, povesti de viata foarte controversate.
Droguri, alcool, abuzuri si tot tacamul...
In general, barbatii care poarta cercei vor sa atraga atentia prin faptul ca ies din tiparele cu care ne-am obisnuit.Sincer sa fiu, piercingurile nu sunt facute pentru noi.Si o femeie poate purta cercei sau diverse, dar sa nu dea gauri peste tot pe unde apuca...Pentru ca excesele nu sunt ok.
Sa revin la subiect:un barbat bazat,cu picioarele pe pamant, nu are nevoie de kitsch-uri. Poti sa te evidentiezi in alte moduri: o freza moderna(dar decenta, fara vopsea si alte porcarii), o barba intr-un anumit stil(sa se potriveasca cu forma fetei), o vestimentatie mai deosebita...Si mai presus de orice, cand deschide gura sa iasa cuvinte alese.

Mai gandeste-te asupra acestui aspect. Faci cum vrei, e decizia ta, nu afecteaza pe nimeni... Poate doar pe tine, deoarece vei fi catalogat drept "rebel" de unele categorii sociale.

Inelele nu au nicio legatura cu asta.Si barbatii poata inele(in afara de verigheta), chiar pentru ca simbolizeaza ceva anume.Eu,de exemplu, port un inel de la tatal meu.Are valoare sentimentala, asta e tot.E doar un inel.

Daca tu crezi ca aspectul tau actual te reprezinta, atunci ramai asa cum esti.
P.S: Poti fi un barbat cool si fara toate tinichelele aleawinking

| AlexDarius3 a răspuns:

Ce-i drept un barbat adevarat nu se feminizeaza, dar poate purta ce vrea pana cand va fi numit cocalar.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Faptul ca porti cercei nu iti schimba orientarea sexuala. Poti sa porti si fusta si sa iti placa fetele, numai ca nu e firesc si nu da bine in societate. Tu decizi daca esti gay sau nu, nu cei din jur. Piercingurile pot face insa lumea sa creada ca esti gay. Mai ales ca ai 2 in fiecare ureche. Poate ai exagerat putin? laughing

Oricum, tu fa ce vrei si nu lasa stereotipurile sa te afecteze. happy

| deadhoe a răspuns:

Gay mai e o jignire? straight face

Răspuns utilizator avertizat
| annempx a răspuns:

Doamne laughing) asta nu te definește. E un accesoriu. Nu te face accesoriul gay, bisexual, etc! Nu are legătura happy și cerceii sunt pentru toată lumea, DACĂ EU NU PORT cercei înseamnă ca sunt transexuala?! Nuuu! E o prostie... poarta-i in continuare.

| Laila12Izabela a răspuns:

Nu,nu-i adevarat, e doar o prostie, mulți băieți poarta cercei asta nu inseamna, ca sunt gay. Unii zic asta doar, ca sa te simti prost.E decizia ta ce porți si ce nu.

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna! In primul rand tu trebuie sa ti pui la punct increderea in tine, si stima de sine. Daca ceea ce porti te face sa ai o stima de sine ridicata inseamna ca este o idee buna, insa daca tu depinzi de parerile ceror din jur inca(asta daca ai o varsta frageda) nu cred ca ar trebui sa adopti ceva permanent(cum ar fi un pircing sau tatuaj permanent) incepe cu ceva ce poti schimba-cum ar fi:inele, bratari, accesorii in general.
Oricum. eu iti recomant sa faci ceea ce te face pe tine increzator, sigur pe tine si cu ceea ce te simti bine pentru ca degeaba asculti sfatul altcuiva daca tu nu te identifici cu ce spun altii. Fa ceea ce simti, n o sa regreti! Sper ca te am ajutat. Funda?happy

| kiatres56 a răspuns:

Nu este adevarat, un om poarta ce doreste, este deciziata, lumea vorbeste e treaba ta daca asculti sau nu

| Docmiau a răspuns:

Stilul clasic, neutru şi curat impune a fi fără ataşamente corporale. Totodată putem merge mai departe cu judecata şi să ierarhizăm ca înapoiat, retatdat şi incult pe cineva ce poartă, asemeni celor din popoarele africane, pe care atât îi duce creierul şi n-ai ce să le ceri (nici curent electric nu au). Fii clasic si poți ajunge departe, chiar preşedinte de stat.

| Diavolo18 a răspuns:

Nu trebuie sa te intereseze parerile altora. Si eu am cercei negrii in urechi si mi-au zis si mie ca sunt gay ca port cercei. Dar nu ma interesa. Atata timp cat imi place mie nu am de ce sa-i dau jos. Asa este mentalitatea oamenilor. Sunt incuiat la cap. Asa este tara asta. Ce sa-i facem?

| Incredibil98407 a răspuns:

Cinea spus asta? majoritatea baietilor koreeni adolescenti poarta cercei, si vrei sa spui ca toti sunt gay? nu ii mai asculta pe acei prieteni ai tai ca fara suparare, dar sunt idioti, romanul spune fara sa stie

| Ana45699 a răspuns:

Nu e adevărat, nu ii crede pe toți. Nu știu dacă îl știi, dar unui Harvey din alta țara are cercei in ambele urechi și nu e gay. Îți pot da mai multe exemple dacă vrei. Și tatăl unei prietene are Cercel și nu e gay din moment ce e căsătorit cu o femeie

| Ralucaaa289 a răspuns:

Nu e adevarata.Adica depinde.
Sunt băieți carora le sta bine, mie personal imi plac.
Dar sa nu fie exagerat.

| BrainTwister a răspuns:

Daca nu te simti gay, nu esti gay. Port si eu cateva pierging-uri si iti garantez ca nu imi afecteaza orientarea sexuala. Deci lasa lumea sa vorbeasca. Daca tie iti place, poarta-i.