| NesquikDuoSpecial a întrebat:

TPU dragelor. Gelul de Aloe Vera ajuta la un ten luminos? E bun ca sa scapam de tenul obosit? Cine A FOLOSIT / FOLOSESTE ce parere aveti despre efectele asupra tenului?
Care sunt? Cam cat costa si de unde pot CUMPARA din centrul Bucurestiului? (Sector 1) funda!

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

In primul rand,poti sa te dai cu "n" geluri,ca sa ai tenul curat,luminos,frumos! Daca nu te hranesti cum trebuie si cu ce trebuie, fara condimente in exces, mai ale piper, daca nu respecti orele de somn, noaptea(7-8 ore),daca nu eviti stresul,daca nu faci sport,mai ales in aer liber(doar simplu mers alert,sau alergare usoara),daca nu folosesti apa si sapunul(unul usor sau gel), NU POTI AVEA TENUL FRUMOS! Fara tigara, droguri, fara nopti pierdute, far bauturi carbogazoase, fara mancare in exces si portii mari.Bea ceaiuri din fructe de padure, infuzie din ceai verde(nu seara), sa fie lichidele 1-2 litri pe zi,multe fructe si legume fierte sau proaspete, carne mai putina sau mancate impreuna cu salate. Mai ales, daca esti o persoana tanara, nu cheltui banii aiurea pe "smacuri" ci mai ales fii sanatoasa pe "dinauntru", ca o sa vezi rezultatele si pe "dinafara".