| ruxandra_8011 a întrebat:

e bun sucul de aloe vera de la zuccari? cine a folosit? ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| Florin_6699 a răspuns:

Http://www.abc-cosmetics.ro.im/cumpara/aloe-vera-bio-gel-339248
Aloe Vera bio gel

Efecte benefice:
Aloe Vera bio gel accelereaza si normalizeaza metabolismul, regenereaza vilozitatile intestinale si detoxifica organismul. In plus, planta are efect antiseptic, dezinfectant, antiinflamator si poate chiar stimula regenerarea celulara. Prin efectele benefice, ea asigura combaterea numeroaselor probleme de sanatate si este capabila sa vindece si sa amelioreze multe boli si anomalii. Aloe Vera hraneste, detoxifica, normalizeaza tractul digestiv si favorizeaza absorbtia alimentelor. Traversand organismul, echilibreaza starea generala.
Provenienta produsului:
Produs natural, biologic, avand certificarile: BIO, ECO, precum si "Certificarea Organica a Agriculturii Ecologice din Olanda 024839". Produsele HANOJU sunt conservate cu PECTINA, si nu contin sub nici o forma: 1. Guma de Xantan (E415): 2. Benzoatul de Sodiu (E211): 3. Sorbitol(E420) (mai multe detalii aici>>>click.)
Mod de administrare:
Se recomanda a se consuma regulat, cate 30 ml dimineata si seara, de preferinta cu o jumatate de ora inainte de masa. Se poate amesteca cu putina apa sau suc de fructe. Poate fi diluat cu suc de fructe pentru a atenua gustul usor amar.
Contraindicatii:
In obstructie intestinala, inflamatii intestinale acute (boala Crohn, colita ulceroasa) abdomen acut chirurgical, apendicita, dureri abdominale, in general. A se administra cu prudenta copiilor sub 12 ani, precum si femeilor insarcinate sau care alapteaza. Poate interactiona cu medicamentele diuretice, antiaritmice sau digitalice, astfel incat administrarea concomitenta se va face numai la recomandarea medicului.
Indicati conform normelor europene si atentionari:
Produsul este un supliment alimentar si nu trebuiesa inlocuieasca o dieta variata si echilibrata. A nu se depasi doza zilnica recomandata. A nu se lasa la indemana si vederea copiilor mici. Produsul nu contine substante cu potential alergen, zahar, coloranti sau arome artificiale. A se agita inainte de utilizare, astfel incat substantele bioactive sa fie bine distribuite. Produsul nu se congeleaza. Dupa deschidere se depoziteaza in frigider si se consuma in decurs de 4 saptamani.
Conditii de depozitare:
Spatii racoroase si uscate,
A se consuma inainte de data inscrisa pe ambalaj (in general pe fundul flaconului)

| danutza_2917 a răspuns:

Buna. La noi in familie se bea gel de aloe de la forever si suntem foarte multumiti de el. Copiii il beau periodic si de aceea mergem la doctor doar la controalele periodice. Daca iau vreo gripa/viroza, fac forme foarte usoare. http://aloeveraforever.ro/articole/aloe-vera-gel-ai-baut-vreodata-sanatate

| Maiapopescu a răspuns:

Nu! E buna aloe vera planta. Numai gelul crud, nechimizat, e bun. Are foarte multe intrebuintari. Si e si mult mai ieftin.