| puffika a întrebat:

Tratamentul cu ulei de ricin este bine de facut vara sau iarna? Eu imi pun uleiul pe par ziua si stau cu el pana seara si cand mai apuc mai stau si seara si ma spal dimineata. E bine si asa?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu are relevanță anotimpul.
Îl aplici pe păr masând pielea capului și după 2 ore te speli cu un șampon vitaminizant și un balsam hrănitor. Tăierea vârfurilor se face la 2-3 luni care ajută la creșterea sa și are un aspect sănătos și îngrijit.
Pa, pa.

| DMuffin a răspuns:

Nu conteaza anotimpul deoarece parul tau are nevoie de atentie speciala tot timpul anului. Si nu trebuie sa ti uleiul asa mult 30 de minute este suficient inainte de clatire. Sper ca te-am ajutathappy

| ßobolina a răspuns:

De obicei se spala o data la o saptamana.cu ulei de ricin :
-il aplici pe par;
-stai cel putin 4 ore;
-te speli pe par;(ai grija cum te clatesti pentru a nu iti ramane ulei in par)
-si usuci...

Eu asa fac...si imi lasa parul moale.dar abia am inceput si nah.[este indiferent de anotimp] si da [este buna si varianta ta.doar ca nu in fiecare zi ]

SuccesH♥