| Dana a întrebat:

Trebuie sa faci vreun liceu sau vreo facultate anume ca sa devii make-up artist?

5 răspunsuri:
| LikeNobodyElse a răspuns:

Nuuu...te duci la cursuri de 3 luni mi se pare k sunt... apoi ti se da licenta de asa ceva si te poti angaja direct

| ZvT a răspuns:

Iti trebuie diploma de bac, nu sunt 100% sigur dar iti trebuie pentru orice postliceala sau curs de specializare intr-un domeniu.

| HeliosMetal a răspuns:

In general nu exista o scoala de stat pentru asa ceva.Sau cel putin nu am auzit pana acum.Meseria asta se invata.

| anamaria003 a răspuns:

Dupa ce termini un liceu poti sa mergi la F.E.G au niste sectii extraordinare pentru asta si dupa aceea poti sa iti caaastigi bani frumosi

| anamaria003 a răspuns:

Aa si apropo nu trebbuie sa ai neaparat bacu luat:*