| Teodoraa6 a întrebat:

ULEIUL DE RICIN. Bun am inteles ca este bun pentru regenerarea parului genelor,sprancenelor, etc. Dar intrebarea mea este urmatoarea: este si pentru piele? Si prin asta ma refer daca, am niste pete rosii, maronii lasate in urma cosurilor stoarse, trecute, se va regenera pielea si va redeveni la normal?

2 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Eu nu am auzit că ar fi bun și pentru pete. Eu zic să nu-l folosești pe piele pentru că riști să-ți crească „puful" dacă pot spune așa laughing și nu o lua ca pe o jignire, nici nu intenționez asta. Eu am auzit de la diferite persoane că pentru pete ar fi bun uleiul de argan pe care-l găsești cam în orice plafar. Eu nu am folosit așa ceva, deși am și eu destule pete de la acnee pentru că m-a mâncat undeva să storc coșurile și prioritar pentru mine acum e să îmi rezolv problema cu porțiunile de piele descuamată că am tenul super uscat, iar crema asta pe care o folosesc eu acum(de 2 zile am luat-o, deci nu îți pot zice cât e de eficientă) am auzit că ar fi bună și pentru pete, cel puțin fetele care și-au scris părerea pe internet despre ea o laudă destul de mult și pentru asta. Dacă te interesează crema, e „Cicaplast" de la „La Roche Posay"

| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Buna!

Uleiul de ricin nu este pentru pielea fetei. Ceea ce iti recomand eu pentru a scapa de urme este uleiul de vitamina E sau uleiul de argan. Sunt cele mai bune in domeniul asta, pentru ca regenereaza piele rapid. Eu le-am folosit, deci iti spun din propria experienta.

Pupici! D.P.