| Adrian1331 a întrebat:

Unde pot gasi masca pentru puncte negre?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MirelaC a răspuns:

Saluut
Punctele negre nu o sa dispara niciodata. Iti spun asta in caz ca te astepti sa scapi de ele definitiv, dar nu, ele vor continua sa apara. Tot ceea ce poti face e sa le tii sub control, incat sa nu se adune si sa arate ca si cum ai avea acolo piper :)) cu kg.

Solutie 1: dupa ce faci dus/ baie, ia un prosop si incearca sa strangi zonele cu puncte negre si vei vedea ca cele care sunt mai de suprafata, vor iesi. Nu strange foarte tare, pentru ca poti ramane cu semne.

Solutie 2: De la Avon (cum a spus si Iuliana mai jos) poti incerca niste masti de genul "peel off" - adica cele care, dupa ce se usuca complet, se dezlipesc de pe fata ca si cum ti-ai lua un strat de piele. Sunt destul de eficiente.

Solutie 3: Iti poti comanda de pe Amazon o masca super buna. Vei avea insa nevoie de un card pentru a o putea cumpara, iar in legatura cu livrarea, nu iti pot spune prea multe pentru ca poate dura destul de mult pana o primesti. Roaga pe cineva sa ti-o cumpere eventual. Ii zice Indian Healing Clay. (poza aici: http://i.ebayimg.com/......b/$_57.JPG ). E o masca foarte puternica si cred ca e cea mai buna. Nu e doar pentru puncte negre, ci si pentru cosuri. In timp ce se usuca, vei simti cum incepe sa "iti tina" fata, va incepe sa te stranga si nu iti vei mai putea misca muschii fetei. Dupa ce te speli, vei observa ca pielea este super curatata. In zona nasului in special, vei observa o diferenta majora. Masca ti-o aplici de 2 ori pe saptamana maxim.

Toate solutiile astea pe care ti le-am spus mai sus, functioneaza. Chiar eu le folosesc. Inainte de a aplica orice masca, curata-ti tenul in prealabil cu un gel de curatare sau sapun lichid sau ce folosesti tu in mod normal, aplica masca, iar dupa ce te speli aplica o crema hidratanta.

Tenul necesita o atentie foarte mare, asa ca ai grija ce produse folosesti.

Pa paa

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt acelea prin plafare si supermarketuri, acele benzi de le pui pe nas si tragi. Ia-ti din alea, eu am si chiar scot. Bine, acum depinde si de ele. Eu mi-am luat unele destul de bune din DM si am si dat putin pe ele. Pana-n 15 lei vreo 6 benzi.
Pe langa acelea trebuie sa ai grija si sa-ti cureti in fiecare dimineata si seara tenul cu un gel de curatare pentru a elimina excesul de sebum si praful acumulat din exterior.
Ar mai fi si varianta sa mergi la cosmetica sa-ti scoata punctele negre.

| Julia1188 a răspuns:

La Avon. Exista unele foarte bune! Cel putin in cazul meu au dat rezultate!