| mariposa azul a întrebat:

Unde pot gasi ulei de masline si cam cit costa?

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În general la Plafar sau un centru de ceaiuri și plante aromate.
Este în sticluță de 30 de ml și costă în jur de 3 - 3, 5 ron.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

In marile magazine, la Kaufland, Carrfoure, etc. Uleiul de masline presat la rece, din prima mana, este mai scump, in jur de 2-300 de lei/l. Cel din a doua presa este 100-150 lei/l. Se gaseste si la cantitati mai mici decat 1l.

| Cσσкiє a răspuns:

La Hypermarket-uri gen Carrefour, Real, Kaufland. Depinde. Cel normal costă aproximativ 13-20 RON, iar cel extravirgin, 780 de grame costă aproximativ 35 RON. Este foarte sănătos.

| BuburuzZzu` a răspuns:

Pai gasesti in supermarket.
Penny, Plus, Kaufland.
Pai costa in jur de 10 lei un litru sau unu jumate

| darii a răspuns:

Ulei de masline se gaseste in cam toate Supermarket-urile si Hipermarket-urile. La Kaufland, spre exemplu, pretul variaza intre 7. 50lei si 20lei, si e chiar de calitate!

| Turquoise a răspuns:

Se gaseste in toate hipermarketurile, supermarketurile, iar pretul poate varia 10-15 lei happy

| Krissa_2143 a răspuns:

Vad ca cu fiecare coment dat de voi creste pretu la uleiu de maslinerolling on the floor

| madia a răspuns:

La orice magazin cred. Sigur o sa gasesti la supermarket-uri.
Preturile difera in functie de calitate.

| madia a răspuns:

Pretul corect laughing
La Elianna e cel mai scump :-s

| LARAaungeoudemon a răspuns:

Cred ca la coltul strazii... tu cam unde crezi/supermarket sau hipermarket iti recomand hipermarketurile au o varietate mai alrga si poti alege dintre ele si sa faci diferente care e mai bun si care nu

| TheDevilIsHere a răspuns:

De la supermarket, de la magazin[alimentara], de la piata nu prea am vazut, si depinde cat costa ca pozte fi virgin sau extravirgin si atunci difera pretul!winking

| UsSerName a răspuns:

10-20 de Ron la orice supermarket.

| alessutz11 a răspuns:

Uleiul de masline se gaseste in supermarket-uri. Cel extravirgin costa in jur de 30-40 RON/litru. E destul de scump (asa mi se pare mie), dar merita pentru ca este foarte sanatos. Il recomnd cu caldura la salate.winking

| Babushka a răspuns:

La magazine alimentare, supermarketuri, hipermarketuri. Pretul variaza in functie de calitatea uleiului poate porni de la 10 ron in sus.

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Eu am luat de la kaufland cu 10 parca sau

| anda1998 a răspuns:

Gasesti ulei de masline la aproape orice alimentara, sau mai exact sigur la carrefour. Si cossta cam 15 lei.
fundita?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cititi ce scrie pe ambalajul uleiului de masline din kaufland(banuiesc ca la toate magazinele de genul e la fel). daca dupa ce ai citit ramai cu impresia ca e intr-adevar ulei de masline apoi cumpara. Uleiul de masline ''original'' costa putin mai mult si este obtinut direct din masline, sticla continand bineinteles doar ulei de masline. Nu pot sa nu o spun, legea cred ca ma si obliga sa imi avertizez semenii, lasati naibii otravurile pe care le achizitionati din kaufland si alte magazine de genul si mai google'uiti ingredientele de pe etichete oameni buni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flutureasa albastra, pai dupa nume tu stii unde se gaseste, ceea ce nu stii este cit costa paii iti spun eu intre 3 si 6 euro in spania, in rominia pune transport, dupa aia taxa de smecher si toate cele,,,,,,, ulei presat la rece

| MrsPink a răspuns:

Pai se gasesc la super market ca de exemplu kaufland si e putin mai scump ca cel obisnuittongue

| Anonimous_4345 a răspuns:

Cam se gaseste prin supermarkete, si consta de la 20 de lei pana in 40 de lei

| Iulica_4565 a răspuns:

Il gasesti in supermarkete... cum ar fi Billa, Carrefour, Fidelio. costa vreo 100 si ceva de mii vechi

| Anonim_4628 a răspuns:

Poti cumpara din su-per-mar-ketlaughingasa se cheama malaughing)costa in jur de 30 de lei, depinde de cantitate.