| WizzArd3344 a întrebat:

Unei persoane cu fata cam ovala ce tip de tunsoare i s-ar potrivi?

4 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

O persoană cu fața ovală are o proporție echilibrată între lungimea și lățimea feței, cu un maxilar subțire și o linie a mandibulei bine definită. Acest tip de formă a feței este considerat ideal, deoarece poate purta aproape orice tip de tunsoare.
Un bob lung sau o tunsoare cu lungime medie ar fi potrivit pentru o persoana cu fata ovala, aceasta poate fi personalizat cu breton sau cu un design de linii pentru a accentua trasaturile fetei.
Totodată, un pixie cut sau un bob scurt ar fi, de asemenea, potrivit pentru aceasta forma de fata, deoarece acestea pot crea iluzia de lungime a fetei.

| Fantaspirit a răspuns:

O frizura fara breton, merge blana și buzz cut, și să îți dai parul într-o parte.

| Jessicakecal21 a răspuns:

Poti sa te uiti pe internet, iata ti am lasat aici. https://trenda.ro/frumusete/coafuri-si-tunsori/tunsori-pentru-fata-ovala/

| Lsydn a răspuns:

Orice vrei tu