| different a întrebat:

Unghii cu gel : care este diferenta dintre gelul aplicat pe unghie si tipsuri?

2 răspunsuri:
| PrincessSophie a răspuns:

Tipsurile sunt mai daunatoare decat gelul. Iar daca ai unghii mari, poti sa aplici doar gel, daca le ai insa mici, trebuie sa aplici tipsuri.

| AndreRose a răspuns:

1.Tipsurile se lipesc in continuarea unghiei si sunt apoi intarite si protejate de acryl.Este rigid, nu se indoaie si este foarte rezistent. Spre deosebire de gel, la acryl, stratul care iti protejeaza unghia este mai subtire, prin urmare mai putin vizibil si efectul de "unghii false" nu mai este atat de evident, unghiile avand un aspect cat se poate de natural. 2.Gelul se aplica pe unghie tot cu o pensula speciala, in mai multe straturi, dupa fiecare strat fiind necesara expunerea unghiilor la o lampa UV cu ajutorul careia se intareste. Rezultatul final este unul foarte reusit insa, stratul este destul de gros. Gelul este mai elastic, se poate indoi, si cum am zis mai sus e mai putin rezistent decat cel cu Tipsuriwinking... sper ca te-am ajutat happy Fundita?