| IzzyNailart a întrebat:

Hello apelez iar la voi pentru o mica problema. De curand m-am decis sa imi aplic gel pe unghiile mele naturale pentru a le putea tine lungi mai mult timp fara sa se rupa. Am facut chestia asta la multe fete am aplicat tipsuri si asa mai departe dar la mine gelul pur si simplu nu vrea sa stea pe unghie. Dupa doua zile incepe sa se desfaca de parca am avut abtibild pe unghie. Problema mea este nu la partea financiara deoarece mi le pun singura, problema este ca nu vor sa stea pe unghie mai mult timp si nu reusesc sa imi dau seama de ce se intampla asta. Ma poate ajuta cineva va rog?

Răspuns Câştigător
| HahahaAb a răspuns:

Depinde de ce produse folosesti, am si eu gel pe unghiile mele si imi stau perfect 3-4 saptamani fara sa se miste, dar e adevarat ca am mai multe straturi de gel.Am vrut sa fiu sigura!

4 răspunsuri:
| IzzyNailart explică:

Multumesc pentru raspunsuri dar tot nu sunt lamurita, eu am diploma de stilist protezist unghii si am pus la multe persoane folosind acelasi gel care mi l-am aplicat si mie, ba chiar au stat si o luna cu unghiile respective... si daca se poate, de ce conteaza daca stratul este gros sau subtire? daca e facut sa cada atunci nu cred ca mai conteaza cat de gros sau subtire e stratul. Sau e ceva ce imi scapa miehappy

| HahahaAb a răspuns:

Pai poate unghiutele tale sunt mai sensibile...

| Greenday_6879 a răspuns:

Nu stiu care ar putea fi motivul...eu am avut unghii puse si mi-au stat foarte bine...mi le-a garantat 3 saptamana si mi le-am tinut o luna. tineau si mai mult dar mi-a crescut mie unghia.au rezistat foarte bine de abia mi le-am luat jos. Poate trebuie sa pui mai multe straturi de gel big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa nu aplici corect singura. Daca nu ai mai facut altcuiva pe unghia naturala s.ar putea sa nu stii cum se aplica corect. Sau, cea ce e destul de improbabil.ca gelul sa nu fie potrivit pentru unghiile tale. Incearca alte geluri.