| 987632 a întrebat:

V-a mai crescut parul după filare? Și daca da, cat de repede, eu am făcut o mare greșeală că m-am tuns

22 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Bineinteles ca a crescut, desi de indesit nu s-a intamplat asta, sunt mituri cu tunsul si indesitul. Dupa ce a crescut l-am tuns drept.

| 987632 explică (pentru MihaelaDart):

Dar ai avut parul des sau mai rar?

| MihaelaDart a răspuns (pentru 987632):

Niciodata nu am avut parul des. A crescut normal. Filatul nu distruge parul in sensul ca il aveai des sau mai rar. Daca ti-a stagnat cresterea sau creste mai greu inseamna ca ai probleme pe interior pe care tu nu le simti, in schimb corpul da. Schimba-ti stilul de viata si mergi la medicul de familie pentru ati da un set de analize sa iti faci, poate ai probleme cu vitaminele ori mineralele, probleme hormonale, stresul este cel mai nociv al sanatatii si alti factori care pot afecta atat cresterea parului, unghiilor, elasticitatea pielii etc.

| Armyanka a răspuns:

Creste la fel. Și eu am făcut greșeală sa mi-l filez pe la vreo 13 ani. never againlaughing

| 987632 explică (pentru Armyanka):

Și cam in cat timp a revenit la normal, des?

| Armyanka a răspuns (pentru 987632):

Pai pana a crescut destul de mult încât sa il tund treptat pana am ajuns sa scap de partea filată. vreun an, doi pana și-a revenit aproape complet

| 987632 explică (pentru Armyanka):

Așa mult?

| 987632 explică (pentru Armyanka):

Eu am parul tuns în scări și filat, și as vrea să rămână un timp în scări, până creste, însă îmi doresc neaparat la loc volumul

| Armyanka a răspuns (pentru 987632):

Ori te mai tunzi odată zilele astea puțin din vârfuri cat ca sa scapi un pic de filat... ori mai aștepți câteva luni. dar cat de lung ai parul?

| 987632 explică (pentru Armyanka):

Mai jos de piept cu vreo 3 centimetri

| Armyanka a răspuns (pentru 987632):

Eu dacă as fi in locul tau as tăia puțin din el pana fix mai jos de piept. asa scapi și de filatul ala puțin...

| 987632 explică (pentru Armyanka):

Așa o să fac, mersi, și după voi aștepta să se indeseasca

| Armyanka a răspuns (pentru 987632):

Exact. e mult mai bine sa te tunzi treptat decât mult dintr-o data happy

| 987632 explică (pentru Armyanka):

Dar in cat timp crezi că o să se indeseasca?

| Armyanka a răspuns (pentru 987632):

Pai depinde de tine, cu cat îl tunzi mai des cu atat își va reveni la stadiul sau normal... trebuie doar sa scapi de filatul ala. și dacă îl vrei și mai des de atat, va trebui sa îl tunzi drept, Adica tot la același lungime, dar asta va dura ceva dacă ai zis ca ai parul tuns in scări.

| 987632 explică (pentru Armyanka):

Da,dar scările încep mai de jos

| Armyanka a răspuns (pentru 987632):

Atunci e Ok. Pana unde ai cea mai scurta scara?

| 987632 explică (pentru Armyanka):

Îmi poți da un profil de insta sau de vreo rețea de socializare că sa îți trimit o poza?

| Armyanka a răspuns (pentru 987632):

Da. Ti-am dat pe privat

| sierra1 a răspuns:

Viteza de creștere e aceeași dacă "filezi" sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-am avut filat si crestea la fel de repede.

| 987632 explică (pentru anonim_4396):

Cam in cat timp de la filare a crescut?