| kissuletzz a întrebat:

Va rog,ajutati-ma! Mi-am luat o pereche de pantaloni scurti care imi sunt largi, cum ii pot face sa fie mai stramti? daca sunt din 95% cotton si 5%elastic intra la apa? si daca intra la apa in ce apa ii bag, cat ii tin?

5 răspunsuri:
| kissuletzz explică:

Funda

| KiDaAnDrEeA a răspuns:

Pai ai putea sa mergi la o croitorie sa-ti stramteze pantaloni. da am o intrebare, cand ai fost la magazin si ai luat pe tine pantalonii, nu te-ai uitat in oglinda sa vezi cum ti sta, si nu am ai observat ca iti sunt largi?

| kissuletzz explică (pentru KiDaAnDrEeA):

Era cea mai mica pereche pe care o avea si am vrut sa o iau pe aia, dar totusi nu stii daca intra la apa?

| KiDaAnDrEeA a răspuns (pentru kissuletzz):

Pai ma gandesc ca pantalonii largi nu am cum sa intre la apa.nu te lua dupa mine ca poate gresesc, nu stiu zic sa incerci. intreab-o pe mama ta, poate ea stiehappy

| ioanaioana a răspuns:

Nu scrie pe ei temperatura la care trebui spalati? Ca sa intre la apa temperatura cu care ii speli trebuie sa fie mai mare decat cat scrie acolo. O alta solutie ar fi sa ii duci la croitorie. Eu mereu imi cumpar haine mai mari (nu prea gasesc pentru mine ca sunt cam slabuta) si dupa care ii duc la croitoreasa si le face perfecte pentru corpul meu.