| nashu40 a întrebat:

Vă salut prieteni!
Pentru bărbierit am aparatul Gilette proglide fusion power. De ceva vreme, la mine în localitate nu mai găsesc rezerve pentru acest aparat. Am găsit în schimb separat, două variante: fusion 5 sau proglide, ambele cu banda de gel portocalie. Sistemul de prindere pare să fie la fel.
Pentru aparatul meu am găsit rezerve doar pe internet, dar am oarece îndoieli să fac comandă pentru că unde am găsit disponibil la vânzare, banda de gel era tot portocalie, iar cele pe care le cumpăram până acum aveau banda de gel verde și mi-e teamă să nu fie altceva decât ceea ce caut.
Dacă nu mai găsesc originalele, aș dori să vă întreb dacă știe cineva, care dintre celelalte două variante sunt mai bune, fusion 5 sau proglide?
Mulțumesc anticipat și toate cele bune!

Răspuns Câştigător
| BullseyeShot a răspuns:

Rezervele pentru Fusion 5 sunt bune.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Iti recomand sa treci la aparat de barbierit clasic, din metal, cu lame de rezerva.Mi-am cumparat eu, i-am cumparat si partenerului, e a game changer. Iesi mult mai ieftin, o singura lama nu agaseaza pielea precum 3 sau 5, e mult mai igienic, nu se infunda etc. Poti schimba lama des si va taia curat, sunt ieftine oricum, pe cand rezervele de care zici tu trebuie inlocuite des fiindca se tocesc imediat si sunt si scumpe.

| mi25 a răspuns:

Faci comanda si daca nu sunt bune le returnezi in 15 zile.