| andreii2 a întrebat:

Veau sa-mi fac o tunsoare care sa se potriveasca, cu forma capului.
Asta e forma, din profil: http://img339.imageshack.us/i/83213278.jpg/
din fata : http://img517.imageshack.us/i/53491569.jpg/

Cum sa ma tund, ce frizura sa-mi fac sa imi stea bine? Il ridic in sus, tuns scurt?
. Astept cat mai multe pareri, dar fara sa deviati de la "problema"principala.
Sunt si destul de inalt.1.85-1.90.

Răspuns Câştigător
| alonet a răspuns:

Daca ai sa iti faci tepi sau ai sa il ridici in sus... nu prea te va avantaja... te va face mai lungan.
ori scurt pierdut pe parti si in patea de sus facut cu tepisor mici si filati (problemae ca nu multi stiu sa fileze par sub 1, 5 cm) si deci nu prea ai rezolvat mare lucru, fruntea ta pare mica deci bretonul scurt, pare a avea gatul mic, deci fara coama. sau il lasi lung peste tot si il filezi foarte tare si il lasi asa mai "in vant" depinde tare de calitatea firului daca e sau nu subtire, drept sau ondulat, ca de e putin ondulat da bine de lungimea unui lat de palma...

4 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

Cand ai drum prin cluj hai pe lamine happy si las explicatiile pe alta data happy daca esti tuns precum in poza, zi-le sa iti fata "bordura" mai jos si sa ti-o piarda, cat despre fulger, nu adreez ideea de forme in cap, la inspre coca. spor in toate si mersi de funda

| ady2607 a răspuns:

De ce nu-ti lasi fulgerul ala din fotografie? Pe mine ma sperie, probabil asta-i si scopul. Hau hau hau! happy

| andreii2 explică:

Cel din poza nu sunt eu.laughing. E Gabi Tamas de la west bromwich albion. A jucat la dinamohee hee

| sensibilosu a răspuns:

in loc de traznetul ala cel aveai in cap mai bine iti puneai peruca