| Sara a întrebat:

Voi ce manichiura obisnuiti sa aveti? Mai dati-mi idei, ca nu mai stiu ce sa mi fac, ca atrag atentia in continuare. Toate prietenele au fost obisnuite ca sa am mereu o manichiura frumoasa si mereu sa le surprind, dar nu mai stiu nici eu ce sa imi fac. Am facut tot felul de picturi, cred ca peste 50 % din modelele mai putin cmplicate le am, le am facut... vreau ceva nou, dragut si de senzatie, da ti si linkuri, ca nici nu mai stiu unde sa caut big grin

Răspuns Câştigător
| Ana a răspuns:

Si eu sunt innebunita dup manichiura, am facut o gramada de modele, le faceam si la colege la scoala :D
http://www.trilulilu.ro/madayna/2073fcb2a4635f
http://www.trilulilu.ro/madayna/dce15ef6b26bbf
http://www.trilulilu.ro/madayna/6a53efa8dc4240
astea sunt cateva modele pe care le-am facut

10 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Eu sunt nebuan dupa maniciurea french, eventual in culori pastelate. mi se pare cel mai misto, pe langa unghii rosii si negre.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Paris a răspuns:

Mie modelul french pe niste unghii impecabil de frumoase mi se pare superb. happy

lolita
| lolita a răspuns:

Eu imi cumpar modelele de pus pe unghii din magazinele cosmetice, se lipesc si gata termin treba repede. in general imi fac manichura frantuzeasca cu desene negre si pietricele sau imi dau cu oja sidefata in culori vii si peste pun tot pieticele. sau ai optiunea unghiilor din gel, dar daca iti place sa ti le schimbi des nu ti le recomand. eu de aici m-am inspitat de cateva ori:
http://images.google.es/......tp?/images

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Naturellewinking

| antonia09 a răspuns:

Buna Sara,
Parerea mea este ca nu trebuie sa iti faci manichiura doar pentru a-ti surprinde prietenele. Aceasta trebuie facuta in asa fel incat sa te simti tu bine.
Poti incerca sa dai o forma pe dreptunghiular pe care sa aplici exact aceleasi modele pe care le folosesti des, alternandule pe fiecare unghie, asta numai daca iti plac.
Sper ca prietenele tale sa inteleaga ca nu unghiile te fac apreciata de ele, ci personalitatea ta.
Mult succes in continuare.

| Andromedda a răspuns:

Fa-ti unghiile negre si una roz(pe fiecare mana), piese de domino, in toate culorile, in dungi, felie de pepene, un semn chinezesc, fata de catel(cu limba scoasa) ochelari de soare si altelehappycred ca o sa ai nevoie pentu acestea de un lac de unghii cu o pensula subtire. Sper sa iti fie de ajutor.

| pysyuctzza a răspuns:

Eu de obicei le fac negre si cateodata mai pun niste cranii albe :X

Răspuns utilizator avertizat
| ada_7707 a răspuns:

Ceva original ar fi sa-ti faci manichiura frantuzeasca si in olc de lac sa fie o culoare si sus sclipici sau o alta culoarekiss scces!