| zuzuliana a întrebat:

Voi cu ce va eplilati in zona inghinala? am auzit ca exista ceva benzi epilatoare cu ceara speciale pentru acea zone... nu stiti care sunt?

9 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Exista, intr-adevar benzi epilatoare cu ceara. Eu folosesc "Karaver". Sunt foarte bune. O cutie contine 20 de benzi mari (duble) si 3 servetele cu ulei pentru ingrijirea pielii dupa epilat.
Oricum, gandeste-te de doua ori inainte sa incerci. Manevrele trebuie sa fie foarte rapizi, altfel o sa te auda toti vecinii...

auran
| auran a răspuns:

Daca esti experta in a te epila in acea zona este ok, dar daca te cacai mai bine mergi la salon, pentru ca altfel risti sa te urci pe pereti de durere si te mai alegi si cu usoare hematoame locale (dispar in timp dar, dor)
nu-mi amintesc cum se numeau, erau oricum frantuzesti

| Nastia a răspuns:

Eu stiu ca exista creme epilatoare,... dar nu stiu cum s numesc,.sad

| vio a răspuns:

Aparatul... aaaaaauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

| mirajevents a răspuns:

Eu le-am incercat cam pe toate, in afara de benzile Karaver care acum am aflat si eu de ele si o sa le incerc dar ...nu prea am mari asteptari. Oricum, cea mai eficienta metoda e la salon epilare cu ceara de unica folosinta si avand in vedere ca te duci o data -de doua ori pe luna la salon nu mi se pare o caruta de bani.deci nu e scump si meritawinking

| oooooooo a răspuns:

Penseta

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Sunt niste spray-uri speciale (in magazinul Unirea am vazut)pentru asa ceva, ca daca incerci singura cu benzi, te doare de te urci pe pereti.Sau cel mai bine este sa mergi la un salon de cosmetica daca te tine punga.Eu as opta pentru spray.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il smulgi cu manusile de box. efect garantat.

| andreiutzaaaaa a răspuns:

Foloseste veet, cred ca e cea mai buna... e si crema dar si sub forma de benzi epilatoare.