| Ballet a întrebat:

Voi cu ce va imbracati in prima zi de scoala? love struck
Am inteles ca de anul acesta se fac uniforme, e adevarat? thinking

Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| Bailey a răspuns:

Nu se fac. Deci ai putea sa te imbraci asa : daca este cald sa-ti iei o fusta ( nici prea lunga nici prea scurta ) neagra cu o camasa alba cu o curea negra si cu niste pantofi negri. Si daca este mai racoare poti sa-ti iei niste blugi stramti negri cu o camasa akba cu curea negra si cu niste pantofi. Simplu, dar la moda :* Funda?

5 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Umm...cred ca ma voi imbraca in
1.blugi inchisi la culoare-i guess- o camasuta alba cu maneci un pic bufante si o curea de mijloc-neagra cu o catarama draguta in forma de coroana
2.am un sarafan negru -si poate cu o bluza-(da trebuie sa mai ma gandesclaughing
as mai avea si alte combinatii dar nu ma prea gandesc la asta...
in picioare voi lua ori niste balerini ori niste pantofi grena cu un fel de talpa ortopedicathinking

| Parisblue a răspuns:

Eu nu am auzit ca se fac uniforme:-?, la mine la scoala oricum nu am mai avut din clasa a 2-a, a3a.:)),da ma rog, nu trebuie sa venim in culori "vesele", si sa fim decent imbracati.
Eu cred ca o sa aleg o rochita:
http://www.polyvore.com/......amel/thing sau http://www.missselfridge.com/......uctDisplay
O sa port oricum ceva simpluţ,iar daca o sa fie frig o sa imi iau un sacou pe deasupra,sau un cardigan,depinde ce merge:-?, si sandale in picioare cred, sau ghetute:D

| IIIx333III a răspuns:

Tocmai azi am fost sa imi cumpar haine pentru prima zi de scoala din Europa (Sa nu aud vreo parere proasta de la nimeni despre Europa ca va sparg tongue ). Mi-am luat o pereche de blugi inchisi la culoare, un pulover subtire (gen bolero), pana la buric, si decoltat, cu maneci foarte lungi. (trebuie purtat cu ceva pe dedesubt neaparat). Mi-am luat o pereche de ghetute bej, la fel ca puloverasul, si un ghiozdan negru de la Puma. Trec clasa a 6a, sunt la scoala 113 din Bucuresti. Eu ador tinuta pe care o voi purta, asa ca... tot ce mai trebuie acum este sa inceapa scoala laughing. Sper ca te-am ajutat happy

| dragutzul99 a răspuns:

Un tricou puma, d&g, versace si blugi ruptii calvin clein si teneti paulandbear sau springfield sa moaraaaaaa lumeaaaaa

| TheWinx2011_4850 a răspuns:

Nu se fac uniforme.un sarafan din blugi (nu prea lung) pe dedesubt o bluza alba si o flaneluta alba.in picioare voi avea ghetute.