| deeeeeeeea a întrebat:

Voi cum ati slabit rapid si eficient? (acasa)

Răspuns Câştigător
| Maria428 a răspuns:

Pai uite :

1.Indeparteaza carnea
2.Nu mai manca dupa ora 6 ( 18.00 )
3.Mannaca multe fructe si legume in stare naturala
4.Nu manca preparate ce contin grasimi
5.Fa 25-30 genoflexiuni si abdomene in fiecare zi

Te mai poate ajuta aceasta dieta :
Inainte de a opta pentru o anumita cura de slabire rapida si eficienta sau o dieta pe masura, trebuie sa stii cat mai multe despre retetele de slabit rapide si eficiente. Cura de slabire necesita un plan care trebuie respectat. Prin urmare, o metoda de slabit eficienta si rapida nu presupune doar reducerea caloriilor, ci si cresterea efortului fizic. De obicei, painea, pastele fainoase, orezul, cartofii se consuma in cantitati mult mai mici. De asemenea, se recomanda renuntarea la produsele zaharoase. Deoarece cantitatea de 150-200 grame de hidrati de carbon este necesara pentru arderea celorlalte alimente din organism, tu vei prelua hidratii de carbon din legume si fructe.
Medicii recomanda, in cazul unui regim de slabit rapid, consultarea valorilor calorice si continutul de glucide, lipide, respectiv proteine, al alimentelor. Cu cat regimul este mai hipocaloric, cu atat se slabeste mai mult.
In regimul de slabire rapida si eficienta are importanta si frecventa servirii meselor. Se recomanda astfel cinci- sase mese pe zi, fara consum de alcool, exces de sare sau sosuri.

Poti folosi dieta asta :

MIC DEJUN:

O ceasca de ceai sau de cafea fara zahar.
2 felii de paine toast.
Un iaurt dietetic (din soia) si 50 g branza dietetica.

PRANZ:

O portie mica de orez (usor condimentat).
O portie de legume fierte sau crude, peste care se toarna suc de tomate si apoi se adauga verdeata sau branza dietetica.

CINA:

O portie de ciorba de legume (fara cartofi).
Un iaurt din soia sau un pachetel de branza dietetica.
Un fruct prospat (fara banane).

Pe tot parcursul regimului, beti 2 – 3 litri de apa zilnic, pentru a elimina toxinele si a va diminua pofta de mancare.
Incercati sa aveti o activitate fizica sustinuta in toate aceste zile.

Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| delia1999 a răspuns:

1.nu mai manca dupa 6
2. fara dulciuri

| Aida_2733 a răspuns:

Aerobic si pilates e foarte eficient. in 1 luna jumate am slabit 3 kg abtinandu.ma putin de la paine si carne. pot sa zic ca am mancat si dupa 7 si nu am pus gram pe mine

| Boy a răspuns:

Mancad sanatos si la ore fixewinking