| SecretKiss a întrebat:

Cum sa scap de grasimea de pe solduri si de pe burta? Am grasime si pe picioare...straight faceCel mai eficient, RAPID si costisitor exercitiu de slabit este? funda!

Răspuns Câştigător
| Cora22 a răspuns:

Pentru abdomen, iti recomand setul de exercitii de 8 minute (http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY).
pentru picioare si solduri, inca 10 minute de pilates (http://www.youtube.com/watch?v=I-m8ACLKfxs).

Probabil, ai vrut sa spui "cel mai PUTIN costisitor" exercitiu :-)

Incearca-le, rezultatele te vor multumi pe deplin. Ambele seturi se fac zilnic, de preferat dupa-amiaza (cand musculatura este deja incalzita). Dupa primele zile s-ar putea sa faci febra musculara. Nu intrerupe exercitiile. Si... foarte important... nu face mai mult decat durata indicata. Este foarte important sa executi corect exercitiile (urmareste cu atentie pozitiile membrelor inainte de a incepe sa practici, de exemplu: laba piciorului trebuie sa fie orientata spre exterior, etc.). Secretul acestor exercitii consta in calitatea executiei, nu in cantitate :-)

Mult succes.