| delia_6094 a întrebat:

Vrea si eu niste tratamente pentru unghii dar fara ulei de ricin sau de masline chestii care le gasesti prin casa.

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Trebuie să bei foarte multe lactate ,deoarece conţin Ca(calciu)şi ajută la prevenirea ruperii/exfolierii unghiilor. De asemenea , trebuie să bei şi foarte multe lichide, pentru că lipsa hidratării (mai ales la temperaturile acestea) favorizează ruperea şi exfolierea unghiilor. Pentru creşterea şi menţinerea lor lungi , îţi recomand loţiunea tratament pentru unghii de la Farmec ,ce conţine vitamina B5.Aceasta costă în jur de 5-7 lei, şi arată ca un lac de unghii. Ai grijă să nu îţi tai pieliţele înainte să o foloseşti , deoarece conţine formaldehidă şi te vor ustura îngrozitor.În prima săptămână se foloseşte zilnic,după care se aplică de 2-3 ori pe săptămână.
Baftă!

| isis5001 a răspuns:

Cumpara de la avon, tratamentele sunt f bune, eu sunt incantata de ele si nu sunt deloc scumpe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casa Herba (firma producatoare), se gaseste la Plafar si costa doar 8 RON, este buna ca sa nu se exfolieze unghiile.
Si poti lua vitamine de la A-Z pentru intarirea si cresterea lor.

| Lollipopy a răspuns:

Tratamente de la avon impotriva exfolierii si pentru intarire iar zeama de lamaie iti albeste unghiile in caz ca sunt galbene.