| newaccountbye a întrebat:

Vreau câteva idei de rochii pentru banchet. Toți vor sa strălucească la un banchet, nu?

11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.E a 5-a intrebare despre rochia pentru banchet. laughing De ce nu dai tu niste indicii despre ce ai vrea?

| newaccountbye explică (pentru dullcat):

Sunt dificila laughing Nu pot sa ma hotărăsc așa rapid. As vrea sa fie lunga și neagră.

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru newaccountbye):

"Vreau câteva idei de rochii pentru banchet.
As vrea sa fie lunga și neagră."
Tu mergi la banchet sau la inmormantare?

| newaccountbye explică (pentru Dandiiiiiiii):

Nu știu, e singura culoare care mi se potrivește și mi se pare elegantă

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru newaccountbye):

De unde atata eleganta la negru? Si esti si tanara!
Pentru ca negru sa fie cat de cat elegant, are nevoie de un anumit croi si de accesorii atent alese. Iar purtatoarea sa aiba peste 70 de ani. Altfel...

| newaccountbye explică (pentru Dandiiiiiiii):

Uite la ce ma refer când spun neagră și lunga https://prnt.sc/v3o8ZsQ53F6l

| Caro34 a răspuns:

Bună! De ce trebuie să strălucești astfel? Nu am purtat niciodată astfel de rochii însă am fost mereu un diamant! Are vreun rost să arunci banii pe ceva ce porți doar la banchet? Tu, prin felul tău de a fi, prin finețe, bun simț, respect, calitatea umană etc. trebuie să strălucești! Nimeni nu-și va aminti ce rochie ai purtat, firma, culoarea etc. însă felul cum s-au simțit alături de tine va lăsa urme în viața lor! Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| XNek0 a răspuns:

Buna! Depinde de banchet.
Nu sunt experta la fashion dar pot sa mi dau cu parerea happy
Pentru a clasa a 8 a, ceva simplu. O rochita pana la genunchi. Nu stiu de ce dar ma gandesc la o culoare deschisa. roz spre rosu, visiniu/mov maybe. albastru deschis. ceva cu bretele happy
Pentru a 12 a. ca si eu am banchetul. eu am luat o rochie neagra scurta cu sclipici, pe umeri.
Imi mai place ceva lung, clasic, cum iau toate fetele, ceva poate din satin? Dantela? Negru merge bine oricand. Rosu aprins sau inchis. Albastru inchis. Again, dau doar un sfat. Distractie placuta la banchet!