| mary_1284 a întrebat:

Vreau sa am parul usor ondulat am inteles ca trebuie sa ma spal pe cap si sa ma dau cu spuma apoi s ail usuc cu feonul.
asa este? ce sfaturi imi dati?

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,asa este.Cat este inca umed, eu il dau cu spuma de par taft verde apoi cans il usuc, cu cealalta mana il modelez de la varf spre radacina.Are un aspect natural si arata mai bogat.

| JustDareToDream a răspuns:

E ok ce spui, doar ca ai nevoie de foehn cu difuzor.

| sunnn a răspuns:

Parul nu se onduleaza asa. Eu am parul foarte foarte drept, iar dupa fiecare baie ma dau cu spuma pe parul semi umed. de uscat nu-l usuc cu feonul decat in cazuri extreme [daca ma grabesc, pentru a nu se deteriora], insa l-am dat cu spuma si l-am si uscat cu feonul de cateva ori si nu sta deloc ondulat, este tot drept