| llleo a întrebat:

Vreau sa am un par frumos si nu prea e, ce ulei imi recomandati, de argan sau cocos

8 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Iti alegi in functie de tipul de par (gras, uscat, normal, daca ai probleme de psoriazis etc trebuie cumva sa te documentezi pana sa alegi, asta daca nu vrei sa ai probleme) pe care il ai, nu orice ulei face bine la par!winking
Eu am optat pentru parul meu gel de Aloe Vera (detin mai multe ghivece cu aceasta planta si-mi fac masti de cate ori doresc) si cand si cand uleiul de masline.

| Ofiintă a răspuns:

Bună!
Îti recomand un ulei profesional.
Sper să iti fie de folos.
https://makeup.ro/......ct/234213/

| AnemonaP a răspuns:

Dintre argan sau cocos, de argan. Cocosul de nasol în păr.
Pentru a avea un păr frumos trebuie să investești în produse de calitate. Uleiul nu o să facă toată treaba. Dacă vrei un ulei foarte bun, îți recomand de la Moroccanoil

| Drimmero a răspuns:

In ce sens te referi in a avea par frumos? nu ai dat detalii esentiale in sensul ca poate il vrei mai des, mai aranjat.
Daca il vrei mai aranjat si stralucitor ti-l rezolvi spalandu-l mai des, mergand la frizer mai des si optand frizuri care se potrivesc fizionomiei tale. Ca sa il ai mai des asta tine doar de genetica, nu vei rezolva nimic cu uleiuri si prostii babesti.
Parul oricum il ai exact cum te-a lasat natura, uleiurile mai mult rau ii fac, il ingrasa mai repede.

| gabicoo a răspuns:

Castrol!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dintre cele două menționate de tine, aș alege uleiul de cocos (presat la rece). Optează pentru produse certificate.

O variantă originală, dar costisitoare, ajustată de produse profesionale este Moroconoil (aplicat întotdeauna pe părul proaspăt spălat umed sau uscat).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adaug, cocosul aplicat pe așa zisul "păr murdar"(gras), atât pe lungimea lui, cât și pe scalp, prins sus și menținut la cald cu un prosop (40 de minute, o oră). Ca efect după spălare: părul devine moale și strălucitor. De asemenea, se crează o peliculă ce îmbracă firul de par spre a-l proteja de agresiuni ale vremii sau mecanice.

| Silwian a răspuns:

Caută pe YouTube ai să găsești acolo tot felul de rețete utile și eco! ...Vei ramane surprins!