| HappyCandy a întrebat:

Vreau sa fiu mai frumoasa, dati-mi niste secrete ale frumusetii sau masti secrete orce stiti, funda?

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Tre sa fii mai frumoasa? da ce fato esti ratusca cea urata? si chiar daca ai fi bucurate ca aia la final e cea mai frumoasa :X... mastiel, te fac frumoasa e adevarat, dar daca nu te duci la un salon la care sa dai 3 milione pe 2 sedinte pl... daca faci tu masca, poti sa te infectezi rau, sa-ti creasca infectii pe fata, e nasol. mai bine ramai asa ca nu cred ca esti asa urata.sunt sigur.

| LikeABossBaby a răspuns:

Buna:X paii pentru ten: curatal zilnic cu un gel pentru curatare in profunzime hidrateazal mereu sau daca vrei ceva natural incearca sa folosesti ceai de musetel (fierbi ceaiul de musetel il lasi la racit iei o discheta demachianta si te dai cu el pe fata dimineata si seara) si in loc de crema incearca sa aplici iaurt face minuni, sani : incearca cand faci dusi sa alternezi apa calda cu cea rece iti va tonifia bustul,aplica o crema delicata si hidratanta de cate ori iti amintesti si daca nu ai sani incearca un sutien cu push-upwinking picioare: (sa te epilezi de fiecare data cand este nevoie la fel si in zona subratului),apica o crema hidratanta parul:daca se ingrasa repede evita sal speli odata pe zi pentru ca il vei strica evita vopseaua foloseste odata pe saptamana o masca naturala pentru par (masca consta in : bate 2 oua bine si aplica ulei de ricin ssau masiline sau ambele amesteca bine umezesteti parul aplica masca infasoaro intr-un celofan si peste un prosop si stai asa timp de 30 de min)nu folosi placa sau ondulatorul dar daca faci asta foloseste un spray pentru protectia calduri corp:aplica periodic o crema cu multi vitamine f hidratanta (ai grija sa folosesti zilnic un deodorantbig grin) calcaie: incearca sa eviti bataturile si basicile mai ales vara pentru ca vor arata f urat cand porti sandalutzele tale preferate exfoleazati calcaiele des (amesteca un pumn de malai cu o crema si aplica pe picioarre si freaca putin) alt pont pentru picioare de invidit este aplica multa crema pepicioare si ia-ti o perchie de sosete groase si stai asa cu ekle toata noaptea unghiutzele : daca le vrei lungi in primul rand ai nevoie de rabdare si de ulei de masline stai cu gherutzelein ulei de masline vreo 10-20 de min alt pont (de la profa de muzica il stiubig grin) sa iei vitamina d si sa stai la soare iti va intari unghiutzele si mereu sa ai 2-3 straturi de lac iar cele de la picioare iti recomand ceva dragutza franch sau ce vrei u. machiaj: incearca ceva f natural ca doar nu vrei sa ararti ca si o papusa de "portelan" incearca un rimel sau rimelul poate fi inlocui de ulei de ricin care le face si mai frumoase(genele) un luciu sau balsam de buze si in loc de fond de ten mai bine folosesti o crema speciala daca ti neaparat cumparati un fond de ten scump daca ai buze crapate poti incerca sa le inmoi cu miere sau cu ulei de masline aaa si app sani tai vor parea mai mari daca aplici putina pudra pe decolteu sau daca ii masezi cu un cub de gheata (acesta contracata pielea) si pentru slabit incearca sa faci mult sport si sa ai o dieta echilibrata sper ca tiam fost de ajutor:*:*bafta multa:*:X

| ioanaioana a răspuns:

Fiecare om e frumos in felul lui!

| BoboKitty a răspuns:

Pentru a deveni mai frumoasa,nu poti face nimic natural deoarece asa te-ai nascut tu.Dar,exista o gramada de modalitati artificiale pentru a ,,deveni mai frumoasa".
Acestea sunt:
1.Parul:Iiti poti schimba total lookul sau sa iti vopsesti parul.Totusi,daca nu ai mai mult de 15 ani iti poti face 2-3 suvite
2.Te poti pensa sau sa iti intorci genele cu un aparat special in fiecare zi.De asemenea,iti poti revopsi sprancenele cu o culoare asemanatoare parului
3.Pentru eliminarea punctelor negre si a cosurilor poti cauta la farmacie o crema speciala-naturista care de obicei nu costa mai mult de 30 lei.Cea mai buna este credma ,,Clinique exfoliating scrub gommage tonique".Aceasta a costat 35 lei dar este foarte buna.De asemenea,iti poti achizitiona de la farmacii si geluri de dus pentru o piele mai fina(baietilor le place pielea fina la o fata).
Te poti spala pe dinti cu o pasta Colgate 3D White si dupa fiecare spalare sa iti clatesti gura cu apa de gura Colgate.Cand simti nevoia poti sa folosesti si ata dentara.Tine minte!Aspectul si puritatea fetei sunt foarte importante.
4.Corpul.Daca simti ca esti mai grasuta decat unele fete poti incerca sa slabesti,dar nu foarte tare.Daca venitul parintilor tai este unul destul de mare,iti poti face abonament la sala de fitness(intre 50 si 100 lei pe luna) sau la sala Silouetthe pentru a-ti elimina grasimea sau celulita in surplus.Iti va da o piele mai ferma si mai frumoasa.( abonamentul aici este de fix 120 lei pe luna,dar intr-o luna vei slabi 4 kg si vei avea o piele mult mai frumoasa.)
Tot in privinta corpului ,te poti duce la un solar pentru a te bronza(daca crezi ca esti prea alba si vrei ca la vara sa ai o piele si un corp frumos).
5.Unghiile sunt si ele foarte importante si trebuie sa le acorzi o atentie destul de mare.Pentru a arata mai natural iti poti taia unghiile si sa le dai o forma.Apoi da-le cu lac transparent si vor arata foarte frumos.Daca esti mai moderna,exista mai multe metode de a-ti ,,colora" unghiile si acelea sunt:
- Primul pas este sa le dai un fond cu ce culoare vrei( albastru,rosu,roz,mov,galben, etc.)
-Apoi,umple un pahar cu apa si inmoaieti ungiile in el.Tinandu-le inauntru,ia un ac( care este imnuiat si el intr-o oja de culoare diferita de a fondului) si picteaza-ti diferite corpuri pe unghie cu ajutorul acului.

| AllexiSss a răspuns:

Pai masti de fata.hmm...stiu cateva masti:
1.din ou,adica separi albusul de galbenus, dupa care bati albusurile si le aplici pe fata, astepti sa se usuce(iti dai seama ca e gata atunci cand nu poti sa mai zambesti) si te speli pe fata cu apa calduta. dupa care cu galbenusul faci la fel.
2.masca exfolianta din:capsuna rasa, putina zeama de lamaie si fulgi de cocos.
3.tot masca exfolianta din: zat de cafea, 2 linguri de ulei de masline si 2 linguri de miere.
4.alta masaca exfolianta din: 2 lingurite de malai, zeama de lamaine si suc de portocale.
Si inca una de par din: iaurt natural, 2 lingurite de cacao si ulei de racin.cam atat sper sa iti foloseasca:*