| JustLuciana a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un fond de ten nou. Dar vreau ca sa imi astupe cosurile, semnele si cearcanele si sa nu imi usuce tenul. Ma ajutati?big grin

Răspuns Câştigător
| liiifeiispiiink a răspuns:

Pai...in primul rand eu folosesc fond de ten all day wear...doar 16-17 lei si se gaseste la orice magazin de cosmetice. Uite ce informatie ne da o utilizatoare TPU http://www.tpu.ro/......nt-foarte/ bine, dar fondul de ten all day wear nu poate sa nu iti usuce tenul, orice fond de ten usuca pielea, dar trebuie sa folosesti o crema hidratanta cu 5 minute inainte de aplicarea fondului de ten.

Sper ca te'am ajutat! Succes in toate!

7 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Incearca sa rezolvi problema cosurilor la un dermatolog, ia bilet de trimitere de la medicul de familie si te duci la dermatolog, nu trebuie sa platesti nimic.
Referitor la fondul de ten ai grija ce folosesti pentru ca iti acopera petele cosurile intr-adevar dar pe termen lung nu face bine deoarece iti acopera porii nu ti lasa sa respire s o sa iti iasa cosuri si mai multe. Vezi ca au astia de la Roche Possait un fond de ten se numeste Tolerene parca si zice ca e pentru cosuri dar nu stiu n-am incercat ca sunt baiat stiu doar ca exista dar am vazut pe unele forumuri ca nici ala nu ar fi ok.
Deci du-te la dermatolog dar trebuie sa ai rabdare mai ales dc zici ca ai prb si cu semnele, asa am si eu si alea trec greu de tot, deci trebuie sa ai rabdare, un trat dureaza cel putin 5 6 7 8 luni, cel putin cu control periodic.
Bafta!

| pink10 a răspuns:

Daca vrei ceva foarte bun care sa dea rezultate da-te cu Roche Posay - Toleriane, eu il folosesc de 2 ani si nu l-as da pe nimic! Nu irita, astupa perfect si are o textura foarte placuta, nu da aspect de masca!
E mai scump da' merita :x

http://www.desprecosmetice.ro/2009/01/fond-de-ten-toleriane-la-roche-posay/

| Andree a răspuns:

Buna, eu folosesc fond de ten de la Avon si este foarte bun, este la 30 ml si te tine destul de mult.

| Elena_1818 a răspuns:

Daca ai cosuri si semne pe fata ar trebui sa consulti un dermatolog.Nu mai incerca sa ascunzi cosurile doar dand cu fond de ten si gata.Dar daca nu vrei sa consulti un dermatolog fondul de ten de la GIGI este destul de bun.

| Daniela89 a răspuns:

Eu folosesc de la oriflame.si sunt f. bune

| Andrevia a răspuns:

Hmmm eu recomand fond de ten Ainhoa(130 lei), in caz ca stai bine cu banii. daca nu, Vichy(in jur de 60-70).decat sa dai 20 de lei pe unu sa se usuce, sa trebuiasca sa dai doua straturi si sa arati ca un perete tencuit mai bine dai ceva bani in plus si stii o treaba... da trebuie neaparat sa mergi in magazine si sa le incerci pe toate sa nu faci greseala sa le comanzi de pe net. ii vorba de fata ta... trebuie sa faci cea mai buna alegere, succes

| AlmiraMaya a răspuns:

Incearca Accord Parfait de la L'Oreal.E foarte bun!