| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi dai piercing in buric si am doar 15 ani. Ce ziceti este bine?

6 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Mie imi plac piercingurile - deci sunt de acoord. nu vad nimic rau iti a face o simpla gaura care daca stii s-o intretii si s-o cureti mereu nu se va infecta si daca te vei satura de ea scoti pur si simplu cercelu si se astupa

| IrenneDrt a răspuns:

Nu vd chiar nimic rau in asta.Si eu am un piercing in buric, am avut o singura problema: mi-am dat gaura iar dupa aproximativ o luna a inceput sa se subtieze pana cand s-a facut cat o coaja sis a rupt, tin sa mentionez ca mi-am facut-o la maternitate, la niste fete fara experienta. Dupa vreo 3 saptamana. M-am dus la salon, am dat 50 lei si mi-a dat din nou gaura si a facut in asa fel incat sa astupe semnele de la cea precedenta. In present nu mai am semn de la gaura veche, nu am nici o problema. Nu m-a durut foarte rau cand mi-a facut-o, toata chestia e sa nu te uiti la ac sis a te gandesti la ceva frumos. Nu o sa te doara, ai incredere, la doua gauri care mi le-am facut pot sa iti garantez asta.
E ceva frumos care exprima feminitate, e sexy, in nici un caz pentru fteele fitoase ci pentru cele curajoase. Nu lua in seama replicile care ti-leau dat aceste personae, nu mai suntem in perioada comunista )
Si tine minte, piercingurile (nu in exces), machiajul si alte lucruri legate de frumusete, nu te strica daca stii sa le folosesti in favoarea ta. O femeie frumoasa se mentine frumoasa toata viatawinking
Te pup si mult noroc iti tin pumnii :*

| ayacata a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, eu cred ca ar trebui sa te gandesti de doua ori inainte sa faci ceva important...in plus ai doar 15 ani esti mica si s-ar putea ca mai tarziu sa regreti

| martutza a răspuns:

Sigur ca nu este bine esti la o varsta foarte frageda si ai mult timp in fata pentru a-ti bate joc de persoana ta caci asta incerci sa faci! ai mare grija ce iti doresti sa nu iti para rau mai tarziu!

| francisc a răspuns:

Nu asta nu cred cai bine n-am fost niciodata de acord cu pircinguri e urat deci nu-i bine nu stiu acum ce zici dar iti zic iate dupa sfatul meu

| alle95 a răspuns:

Eu am 15 ani si am in limba big grin
deci parerea mea este bine
big grin