| geeeorgiannaaa a întrebat:

Vreau sa imi fac pierce in buric si vreau sa stiu daca doare foarte rau in momentul cand iti da gaura si daca poate sa dea cu ceva sa amorțească zona fiindca imi e frica de ace.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ti-ar fi frica de ace nu te gandeai la pierce in buric. O porcarie!

| Kyılε a răspuns:

Salut.
Durerea e subiectivă. Totul se desfășoară la nivelul creierului. Dacă lași să te controleze teama, te va durea. Este exact ca la stomatologc, psihic vorbind. Probabil te-ai interesat suficient în privinta piercing-urilor, deci voi veni cu o mențiune pentru a-ți sugera să îți asumi durerea și să mergi acolo convinsă că nu poți păți nimic grav.
Sănătate!

| Clarity a răspuns:

Sincer pe mine m-o durut foarte tare, și nici nu mi-a ținut piercing-ul, mi sa făcut cicatrice.

Am încercat a doua oară la un salon mai specialist și s-a întâmplat. același lucru, durere și cicatrice.

Eu din cate știu nu îți amorțește fiindcă ei nu cred ca ii durere atât de mare încât sa folosească așa ceva.

Fii sigura ca ii ceva ce chiar vrei, și nu ii doar de moment fiindcă au alti. Sper sa te ajute.