| horghel a întrebat:

Vreau sa imi fac un tatuaj singur cu acul si nu am cerneala. Mi s-a spus sa folosesc cerneala de pix dar nu stiu care cerneluri sunt toxice si care nu. Mi s-a recomandat cerneala din pixurile alea cu "A" pe capac dar nu sunt sigur. Sunt constient de riscuri si mi le asum
Dau funda!

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca pare foarte brave asa sa zici ca iti asumi niste riscuri, dar de multe ori ceea ce noua ni se pare curaj e, de fapt, prostie.
Te poti rani asa gratuit. Asta nu e nici amuzant si nici interesant.
Si sa zicem ca asta cu sanatatea e ok, dar pe langa faptul ca s-ar putea sa iti iasa o chestie mega nasoala in loc de tatuaj, s-ar putea sa te plictisesti de el destul de repede si e destul de greu de scos dupa. (Asta legat de orice tatuaj.) Dar mai ales daca e o chestie hidoasa si cumva de moment.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Daca zici ca esti constient de riscurile pe care ti le asumi, m-am linistit...

Cu siguranta merita sa-ti asumi aceste riscuri pentru a-ti face un tatuaj hidos pe care-l vei regreta in secunda doi.

| darrio2007 a răspuns:

Stai cuminte, nu te juca cu sanatatea ta.