| joaxenul a întrebat:

Vreau sa imi fac un tatuaj. Am cautat pe internet si am gasit cum sa ti-l faci singur cu acul. Stiu ca suna stupid, dar chiar am vazut astfel de lucruri si ma intrebam ce cerneala e buna pentru un astfel de tatuaj?

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Am un cost vecin si-a facut cand eram eu mica acum vreo 15 ani laughing si tot ii era frica de maică-sa laughing
Folosești un ac sterilizat si cerneala de pix neagră/ albastra.
Oricum eu nu te sfătuiesc sa i-l faci acasă,ți se poate face rău sa leșini,ori te poti infecta :/
Dar încearcă daca vrei, oricând i-l poti acoperi cu un tatuaj profesional.
A si daca iti faci încearcă ceva mic de tot!
Pix +ac sterilizat, dezinfectezi zona bine /epilezi zona, faci tatuajul ' apoi cureti zona cu putina crema fara alcool ( bephantene, crema pentru bebe cand e iritat, daca folosești crema normala o sa tipi de durere!)

10 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Cred ca nu e cea mai buna idee sa-ti faci singur un tatuaj. Inainte de cerneala gandeste-te daca e bine sa ti-l faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu iti zic acelasi lucru sa te duci la specialist sa il faci. Chiar daca dai bani este mai bine ca acolo se urmaresc anumite etape si se iau masuri pentru prevenirea infectiilor. Eu te-as ruga sa nu incerci pentru ca poti sa faci o anumita infectie de la ac sau de la cerneala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu pixul. Ce e greu?

| Kirito21 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa strangi bani si sa mergi la un salon specializat deoarece daca iti faci singur acasa in primul rand s-ar putea sa fii dezamagit de rezultat si s-ar putea sa capeti o infectie de toata frumusetea.

| Unstopable a răspuns:

Poti sa il faci cu acul de cusut si cu cerneala de pix. Funda?

| AdrianExtreme a răspuns:

Parerea mea este sa te duci la un specialist si sa-ti faci deoarece singur/a nu ai putea

| mariusika31 a răspuns:

Salut happy am unii prieteni care au inventat eu unele aparate gel acul de cusut pentru tatuaje laughing si foloseau pixuri cu gel negre si albastre... funda?

| joaxenul explică (pentru mariusika31):

Isi fac tatuaje permanente?

| joaxenul explică (pentru mariusika31):

Isi fac tatuaje permanente?

| mariusika31 a răspuns (pentru joaxenul):

Da, dar imagineaza-ti cum arata zici ca sunt zebre impaiate unul din ei s-a infectat de la asemenea prostii dar nu te sfatuiesc sa faci la fel happy