| Mari2345 a întrebat:

Vreau sa îmi recomandați și mie un spray pentru fixarea machiajului bun. Ceva ce ați încercat și știți ca e de calitate, ca tenul sa nu mai transpire și sa nu mai lucească.

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut!
Depinde de cat de cald este in mediul in care stai. Poti folosi iluminator si atunci tenul va luci de la el.
Spray de fixare a machiajului, varianta scumpa:Tatcha, Urban Decay all nighter, Mac.Au variante si pentru ten gras.
Spray de fixare a machiajului, varianta ieftina; Essence, Catrice, Rimmel.
In loc de spray de fixare a machiajului:spray cu apa termala.Am incercat Avene si Ivatherm si isi fac treaba la fel de bine. Avene e mai scump, Ivaterm mai ieftin.Bineinteles nu fixeaza machiajul la fel de bine ca un spray de acest gen, dar iti ai avantajul mineralelor si a altor elemente din spray cu apa termala.
Vara-spray de fixare a machiajului. Iarna-spray cu apa termala.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pielea iti transpira in continuu, in mod natural.
Machiajul si "fixativele" pot astupa partial sau total porii din piele, dar care poate duce la probleme grave de sanatate (inclusiv cancer de piele).

| Ionut58282856 a răspuns:

Https://www.amazon.it/......ref=sr_1_2 ie=UTF8&qid=1532064148&sr=8-2&keywords=spray+grafite 20lei si te tine o luna

| wonderwoman123 a răspuns:

All nighter de la UD, De slick de la UD, Mac Fix+Matte, NYX Matte Finish. In afara de cel de la NYX, toate sprayurile de fixare drugstore au alcool cu litrul, iar alcoolul nu e bun pentru ten. Usuca si sensibilizeaza tenul.

| LupuMia a răspuns:

Mac Fix Plus cel mai bun!

| Mari2345 explică:

în primul rând întrebarea era pentru fete nu pentru băieții de la țară fara creier. Mulțumesc fetelor! :*

| ViorelaCondrea a răspuns:

Buna Catrice Multitasking Fixing spray e un dupe pentru Mac si este exceptional. Il apic ca si primer, iar apoi setez machiajul tot cu acesta. Fondul de ten rezista foarte bine, mai ales ca eu am tenul mixt si stau machiata uneori si peste 12 ore. Il gasesti pe 1001cosmetice https://www.1001cosmetice.ro/......ing-spray.