| Sara2 a întrebat:

Vreau sa ma duc la solar dar am pe gat 3 alunite iesite in afara, pot fi cancerigene? e riscant sa fac solar in acest caz?

7 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Este posibil. du-te la un medic specialist ca sa iti spuna daca poti face solar cu acele alunite.

| Paris a răspuns:

De ce sa mergi la solar? ce crezi ca daca esti neagra esti mai frumoasa? neaa! In primul rand bronzul de solar este destul de urat, se vede clar ca mergi la solar, nu ai nuanta aceea aurie pe care o capeti stand la plaja, te innegresti ca cioara. nu ai vazut si la tv, toate pitipoancele negre de zici ca au scapat in smoala, si isi mai tranesc si un ruj roz. Sunt impotriva solarului, pentru ca pe langa faptul ca nu iti da un aspect al bronzului frumos, face rau pielii, o deshidrateaza, o lasa cu pete. De 3 ori am mers asta vara pentru ca voiam sa fiu neagra, si m-am a; es cu niste pete de toata frumusetea. care au trecut, dar abia acum. Nu te sfatuiesc sa mergi happy

| Ea12345 a răspuns:

Sfatul meu este sa intrebi un medic dermatolog. E simngurul sfat pe care sunt in masura sa ti-l daubig grin

| Arthur a răspuns:

Alunitele sunt sigur potential cancerigene. Razele de la solar le pot activa chiar mai repede decat ultravioletele naturale. Nu te-as sfatui.

| Sara2 explică:

Paris eu am par pe obraji si de aia vreau sa merg

| botafogo a răspuns:

Nu siu. Du-te la un medic.Asa vei fi sigura

| nicola_2278 a răspuns:

Solarul va transforma natura alunitelor din benigne in maligne. Este extrem de nociv. De ce crezi ca in afara l-au cam interzis si ca multe vedete de afara au renuntat? Ca s-au trezit!