| Anonimă0201 a întrebat:

Vreau să mă epilez inghinal cu cremă? Credeţi că este bună?

2 răspunsuri:
| almirock a răspuns:

Este bună, dar părul crește destul de repede. Încearcă întâi într-o zonă mică, să nu faci alergie...

| Diiona a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu te epilezi cu nimic de genul creme sau sa il razi cu lama pentru ca o sa faci o mare greseala. Cel mai bine daca nu ai experienta sa te duci la un salon unde se epileaza cu ceara sau cu miere astfel vei evita posibilitatea sa iti creasca mai tarziu fire negre si groase de care nu o sa poti scapa. De durere nu trebuie sa iti fie teama pentru ca o sa te obisnuiesti cu timpul daca intr-adevar vrei sa te epilez dar daca nu stai cu padurea stufoasa sau epileaza-te cu crema ca sa o faci si mai stufoasa. Succes