| TPA24 a întrebat:

Vreau sa ma epileza pentru prima data pe picioare si nu stiu cu ce... vroiam cu o crema deoarece nu suport durerea de la ceara sau aparat, dar am auzit ca daca il epilezi cu crema iti creste negru si gros(eu il am blond) se va face negru si gros?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Foloseste crema depilatoare veet sau cea de la farmec su iti creste mai gros si negru, stai linistita

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
NU folosi lama sau crema!
Mergi la un salon pentru câteva ședințe și apoi te faci acasă, singurică cu ceară caldă/rece, epilator pe bază de pensete.
Pa, pa.

| JustMusic a răspuns:

Nu e adevarat, eu am folosit crema depilatoare si nu mi-a crescut negru si gros, dar ca dur aputin pana sa revine si fac cu balsam de par/ spuma de ras si lama(big) si suntm foarte multumita.

| AmanoYuno a răspuns:

Nu se va face negru dar daca nu il epilezi cu ceara ci cu prostiile alea de la televizor (cred ca vet) care zic ca,, iti lasa pielea ca petalele de trandafir" o sa ai parul pe picioare ca lemnul de trandafir

| crystiyna a răspuns:

Incearca cu epilatorul chiar daca te doare dupa 2, 3 min te obisnuiesti cu durerea. problema e ca s-ar putea sa te doara putin mai mult pentru ca parul este ft mare. acum faci ce vrei, oricum o sa-ti creasca mai negru si mai gros...ce sa-i faci

| madalinaeueu a răspuns:

Daca folosesti crem a trebuie sa dai si cu bic-ul si parul creste cam la 3-4 zile. ceara doare si iese cam la o saptamana firul de par iar cu epilatorul doare dar dureaza mai multpana ies firele de par